( (

CHP Gölge Sağlık Bakanı ve Genel Başkan Yardımcısı Şahbaz: Seydişehir’deki salgının nedeninin açıklanmasını bekliyoruz

Gündem (Haber Merkezi) - | 29.06.2024 - 11:33, Güncelleme: 29.06.2024 - 11:33
 

CHP Gölge Sağlık Bakanı ve Genel Başkan Yardımcısı Şahbaz: Seydişehir’deki salgının nedeninin açıklanmasını bekliyoruz

CHP Gölge Sağlık Bakanı ve Sağlık Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz Seydişehir’de düzenlediği basın açıklamasında, Seydişehir’deki salgının nedeninin belirlenmesini ve olayın sorumlularının biran önce açıklanmasını beklediklerini söyledi.
CHP Gölge Sağlık Bakanı ve Sağlık Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz, Konya Milletvekili Barış Bektaş, Konya İl Başkanı Bekir Yaman, Seydişehir Belediye Başkanı Hasan Ustaoğlu, İlçe Başkanı Orhan Özel’den oluşan heyet, Seydişehir Devlet Hastanesini önünde içme suyundan kaynaklandığı düşünülen salgınla ilgili basın açıklaması düzenledi. Salgınla ilgili net bir açıklama bekliyoruz CHP Gölge Sağlık Bakanı ve Sağlık Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz Seydişehir’deki salgınla ilgili net bir açıklama beklediklerini belirterek, “İktidarın, Konya Büyükşehir Belediyesinin ve Konya Büyükşehir Belediyesine bağlı Konya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğünün (KOSKİ) ihmalkârlığı nedeniyle içme suyundan kaynaklı Seydişehir’de bir salgın yaşanmıştır. Seydişehir’e yakışmayan bu olay, içme suyundan kaynaklı bir halk sağlığı sorunudur. Salgında binlerce vatandaşımız içtikleri su nedeniyle sağlık sorunu yaşamıştır. Bu sorun hafife alınmayacak bir sorundur. Halen sorumlu kurum ve kişiler tarafından net bir açıklama yapılmazken, ne de bir tedbir alınmamıştır. Seydişehir halkına temiz içme suyu verilmelidir. Bu üzücü olayın sorumluları Konya Büyükşehir Belediyesi ve KOSKİ Genel Müdürlüğüdür. Konunun kapatılmak istenmesine izin vermeyeceğiz. Her türlü hukuki mücadelesini vererek, takipçisi olacağız. Seydişehir halkına geçmiş olsun derken, salgında vatandaşlarımızla ilgilenen ve yardımcı olan Seydişehir Devlet Hastanesi yöneticilerini, doktorlarına, hemşerilerini ve çalışanlarına da teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Seydişehir’deki salgının takipçisi olacağız CHP Konya Milletvekili Barış Bektaş Seydişehir’deki salgının takipçisi olacağız diyerek, “Seydişehir’imizde ciddi bir salgın yaşandı. Bizler de, siz hemşerilerimize sahip çıkmak için CHP Sağlık Gölge Bakanı ile buradayız. Salgının başlamasının üzerinden 4-5 gün geçmesine rağmen yetkililerden hala bir açıklama yapılmamasını doğru bulmuyoruz. Mevcut iktidarın sadece burada değil başka yerlerde de buna benzer aymazlıklarına defalarca şahit olduk. Aynı ciddiyetsizliği maalesef burada da gösterdiler. Sağlık Bakanlığının konuyla ilgili raporlarını ivedilikle bizlerle ve kamuoyu ile paylaşmasını bekliyoruz. Raporlar elimize geçer geçmez ihmal ve kusur var ise bunlar hakkında gerekli işlemin yapılıp yapılmadığının takipçisi olacağız. Bu konuyu mecliste gündeme getireceğiz ” şeklinde konuştu. Salgına karşı duyarsız kalınmasına tepkiliyiz CHP Seydişehir İlçe Başkanı Orhan Özel,” İlçemizde bugüne kadar böylesine bir salgın yaşanmadı. Salgında binlerce insanımız sağlık sorunu yaşayarak etkilendi. Hal böyle iken şimdiye kadar resmi bir açıklama yapılmamasına ve konuya karşı duyarsız davranılmasına tepkiliyiz. CHP olarak takipçisi olacağız” dedi. Basın açıklamasından sonra CHP heyeti Seydişehir’de yaşanan salgınla ilgili esnaflarla ve vatandaşları dinledi.
CHP Gölge Sağlık Bakanı ve Sağlık Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz Seydişehir’de düzenlediği basın açıklamasında, Seydişehir’deki salgının nedeninin belirlenmesini ve olayın sorumlularının biran önce açıklanmasını beklediklerini söyledi.

CHP Gölge Sağlık Bakanı ve Sağlık Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz, Konya Milletvekili Barış Bektaş, Konya İl Başkanı Bekir Yaman, Seydişehir Belediye Başkanı Hasan Ustaoğlu, İlçe Başkanı Orhan Özel’den oluşan heyet, Seydişehir Devlet Hastanesini önünde içme suyundan kaynaklandığı düşünülen salgınla ilgili basın açıklaması düzenledi.

Salgınla ilgili net bir açıklama bekliyoruz

CHP Gölge Sağlık Bakanı ve Sağlık Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz Seydişehir’deki salgınla ilgili net bir açıklama beklediklerini belirterek, “İktidarın, Konya Büyükşehir Belediyesinin ve Konya Büyükşehir Belediyesine bağlı Konya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğünün (KOSKİ) ihmalkârlığı nedeniyle içme suyundan kaynaklı Seydişehir’de bir salgın yaşanmıştır. Seydişehir’e yakışmayan bu olay, içme suyundan kaynaklı bir halk sağlığı sorunudur. Salgında binlerce vatandaşımız içtikleri su nedeniyle sağlık sorunu yaşamıştır. Bu sorun hafife alınmayacak bir sorundur. Halen sorumlu kurum ve kişiler tarafından net bir açıklama yapılmazken, ne de bir tedbir alınmamıştır. Seydişehir halkına temiz içme suyu verilmelidir. Bu üzücü olayın sorumluları Konya Büyükşehir Belediyesi ve KOSKİ Genel Müdürlüğüdür. Konunun kapatılmak istenmesine izin vermeyeceğiz. Her türlü hukuki mücadelesini vererek, takipçisi olacağız. Seydişehir halkına geçmiş olsun derken, salgında vatandaşlarımızla ilgilenen ve yardımcı olan Seydişehir Devlet Hastanesi yöneticilerini, doktorlarına, hemşerilerini ve çalışanlarına da teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Seydişehir’deki salgının takipçisi olacağız

CHP Konya Milletvekili Barış Bektaş Seydişehir’deki salgının takipçisi olacağız diyerek, “Seydişehir’imizde ciddi bir salgın yaşandı. Bizler de, siz hemşerilerimize sahip çıkmak için CHP Sağlık Gölge Bakanı ile buradayız. Salgının başlamasının üzerinden 4-5 gün geçmesine rağmen yetkililerden hala bir açıklama yapılmamasını doğru bulmuyoruz. Mevcut iktidarın sadece burada değil başka yerlerde de buna benzer aymazlıklarına defalarca şahit olduk. Aynı ciddiyetsizliği maalesef burada da gösterdiler. Sağlık Bakanlığının konuyla ilgili raporlarını ivedilikle bizlerle ve kamuoyu ile paylaşmasını bekliyoruz. Raporlar elimize geçer geçmez ihmal ve kusur var ise bunlar hakkında gerekli işlemin yapılıp yapılmadığının takipçisi olacağız. Bu konuyu mecliste gündeme getireceğiz ” şeklinde konuştu.

Salgına karşı duyarsız kalınmasına tepkiliyiz

CHP Seydişehir İlçe Başkanı Orhan Özel,” İlçemizde bugüne kadar böylesine bir salgın yaşanmadı. Salgında binlerce insanımız sağlık sorunu yaşayarak etkilendi. Hal böyle iken şimdiye kadar resmi bir açıklama yapılmamasına ve konuya karşı duyarsız davranılmasına tepkiliyiz. CHP olarak takipçisi olacağız” dedi.

Basın açıklamasından sonra CHP heyeti Seydişehir’de yaşanan salgınla ilgili esnaflarla ve vatandaşları dinledi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve ipekyoluhaber.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
( (