Asil yetimler anadan babadan degil, ilim ve ahlaktan yoksun olanlardir.
(HZ. ALI)
Ali ESER

E-Posta:
ipekyoluhaber42@gmail.com

KİŞOT SİYASETİ

Kişot Siyaseti


 


Hepimizin bildiği bir roman kahramanı Don Kişot, yel değirmenleriyle olan savaşını hepimiz tebessümle okuduk, aklımızda o saf adam kaldı birazda tebessüm. Şimdilerde birileri de kendisini Don Kişot zannediyor olmalı ki devlete savaş açmış durumda.


Öncelikle şu çok iyi bilinmeli ki devletin üzerinde her hangi bir kuruluş benimsenemez ve varlığı kabullenemez. Devletin karşısında durulmaz, durmaya çalışırsan da  adın Don Kişot olur tebessüm yerine kahırla anılırsın. Bir anda otuz yıllık planların tepe takla olur, herkes görür senin nasıl bir maşa olduğunu. Senin bu işten zararlı çıkmana hepimiz sevinirken , senin tabirinle 2 kademede bulunan kardeşlerimiz  için dert yanarız onların nasıl da sana inanıp umutlarını çaldığına üzülürüz.


Artık alıştık hepimiz bu Kişot siyasetine kahırla gülüyoruz. Ancak ortada daha vahim bir durum var, bu durum ne komik ne de tebessümlük. İki farklı ideoloji birisi ulusalcı birisi milliyetçi yıllarca bir birlerine kin gütmüşler seksenli yıllarda bir birlerini vurmuşlar şimdi nasıl olurda bunlar birleşir nasıl bir korku bu insanlara bunları yaptırabilir akıl almaz bir durum. Merhum Alparslan TÜRKEŞ ‘ Chp kaos partisidir’ demedi mi ? Bu nasıl bir Akp korkusudur ki zıt görüşlü iki siyasi partiyi birleştirir. Chp kısmını anlayabilirim seçimden birinci parti çıkmak için her yolu deneyecektir. Ama Mhp tabanı nasıl olurda bu durumu hazmederler anlamış değilim. Birde malum toplulukla Chp ittifakı var ki rezalet kelimesinin bile yetmeyeceği bir durum. Bizzat 2. tabakayı üniversite kapılarından içeriye almayan, ezanı kasetten dinlesinler diyen bir zihniyeti sen nasıl desteklersin,  Allah akıl fikir ihsan eylesin. Komik


Yaklaşan seçim partilerin içlerinde ne varsa dökmesine sebep oldu. Ne kadar dönek bir ideolojiye sahip olduklarını alenen saçtılar ortalığa. Uzan vari vaatler, kendilerinin dahi inanmadığı ütopik söylemler, komik olanı yapılanı vaat etmeleri , yapılan işleri hazmedemeyip yıkılacak demeler, Türkiye’yi uluslararası arenada çağdaş medeniyet seviyesine çıkaracak projeleri durdurma vaatleri… gibi daha niceleri. Bunlar vatana ihaneti ideoloji benimseyip tabanlarını inandırmış partiler diyemiyorum çünkü bunun içinde birde malum topluluk var. Her fırsatta medyayı silah bilip saldırıya geçen insanlar topluluğu.


Ancak bilmedikleri ya da bilmek istemedikleri bir şey var artık insanlar medyanın her kolunu çok iyi kullanmakta ve bütün bilgilere rahatça ulaşabildikleri, kendi silahlarıyla mağlup olduklarının farkında değiller. Seksenli yılları tekrar yaşatmanın umuduyla saldırırken insanları ne kadar da kendilerine düşman ettiklerinin farkında değiller bunun en büyük kanıtını 30 mart’ta hepimiz göreceğiz.


Günümüzde siyaset partizanlığa dönmüş, belli bir kesim yapılana değil kendi rantının peşine düşmüş durumda. Tek umudumuz taban diye adlandırılan gerçek Türkiye’nin gerçekleri görüp Türkiye için oy kullanacağı gerçeğidir.


2014-03-24 Bu Yazı 4667 kez okundu

Son Yazıları

Kişot Siyaseti
RENGİNİ BELLİ EDENLER
EMPERYALİZM GEZİ PARKI YOLSUZLUK VE GENÇLİK
Tarih Tekerrürden İbarettir
Yorumlar