Yildizlar ates böcegi sanilmaktan korkmazlar.
(TAGORE)
Filiz ÖGÜÇ

E-Posta:
ipekyoluhaber42@gmail.com

15 TEMMUZUN KAHRAMAN BİNBAŞISININ İSYANI

15 Temmuzun Kahraman Binbaşısı Fetöcülerin Mahkemedeki işkinliklerine isyan etti.


FETÖ nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin 221 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 


Sanık eski Kara Kuvvetleri Komutanlığı Personel Plan ve Yönetim Daire Başkanı Tuğgeneral Ahmet Bican Kırker savunmasını yaptı.
İşte bunun ifadesi üzerinden bir de ben, yaşananları elimdeki belge ve görüntüler eşliğinde halka anlatsam inanın halk bunların olayları nasıl çarpıttığını daha güzel anlayacak. Öyle kritik yerler var ki oralara hiç girmemiş bile. 


Gece nizamiyede tankları cinler çıkartmaya çalışıyordu. Bize de cinler ateş açtı, bu hainleri kurtarmak için gelen helikopterden de bize ateşi yine cinler açtı. Bu insanların savunmalarını okudukça şu sözün ne kadar doğru olduğunu bir daha hatırlıyorum. “Allah’ım düşmanın dahi karakterlisini nasip etsin!”


PKK’lı alçak teröristler  dahi bunlardan bir nebze karakterli, zira çoğunlukla yeri ve kıyafeti belli, ihanetleri belli, ne diyeyim. Ahlaksızlığa dini bir öğretiyle iman etmiş yeni bir din ve yeni bir insan modelini hatta deccali insan modelini bunlarda görüyoruz. “Hakk şerleri hayr eyleye, niyetimizi  akıbetimiz eyleye”Bu adamı içerde o an cinnete tutulduğu ve acı ve öfkeyle infaz etmek isteyen teknisyen Kıdemli Başçavuş Hakan a engel olduğum için bazen hata mı yaptım diye kendime sormadan edemiyorum. 


Hoş, bizdeki orijinal ve yayınlanmayan görüntüler de görüleceği üzere bize silah doğrultan ve hatta ateş eden teğmenlerin elleri kangren olacak diye tamamının kelepçesini gevşettiriyorum. Bu adam düşman subayı olsaydı zaten kafasına vurmazdım. Bu adam PKK’ lı olsaydı da bunu yapmazdım. PKK’lıya değil ama düşman subayına dahi belli bir ölçüde centilmenlikle davranırdım.
Bu adamlar ise bizim üst ve komutanlarımızdı, bunlar aynı mevzi de şehit düşeceğimizi, birbirimizin arkasını düşmana karşı kollayacağımızı sandığımız  insanlardı. Bunların yaptığını hakkıyla anlatacak kelime bulamıyorum. 


O gün yaşadıklarımızı hala bir gün olsun unutamıyoruz. Bir de hala bunlara prim veren ve bunlara göstermediği tepkiyi bize ve bizim gibilere gelince gösterenler var ya işte onlar da aslında bunlardan farklı değil. En güzel yaptıkları iftira atmak oysa herşey sarih/açık çok şükür. Allahın bana o gece biçtiği değeri kirli dünya akçesi ile geçici makam ve mevki budalalığı ile kirletmedim. Kirletmeye de niyetim yok. Hakkın ve halkın bize biçtiği bu payenin bedeli biçilemez. Biz bunun bedelini ahirette Rabb’imize bıraktık. 


Dünyalığımıza gelince zaten hak edilmiş olan 28 yıllık askerlik mesleğinin eşdeğer karşılığından başkası değildir. Kim ne derse desin. Dostlarımız bizim için “erendir, velidir” der. Bu ve bunun gibi hain düşmanlarımız ise “tedavi edilemez delidir” der. 
Evet ve dahi Elhamdülillah biz ezanın, bayrağın ve vatanın delisiyiz. Bizim için tek düstur vardır. Çekemeyenler çatlasa da patlasa da çocukluğumuzdan beri bilinç altımıza işlenen tek düstur vadır : "Ya Devlet Başa, Ya Kuzgun Leşe”Binbaşı Barış Dedebağı


2017-06-08 Bu Yazı 5279 kez okundu

Son Yazıları

15 Temmuzun Kahraman Binbaşısının İsyanı
"ADEM" Olmayı Beceremedik...
BİLEN VARMI ??
SIRADA BİZİZ
19. HAÇLI SEFERİ
SAHİ BUNLAR NASIL MODEL YA ..!!
ÜMMETİN GÖZYAŞLARI
Yorumlar