Yazı Detayı
05 Haziran 2020 - Cuma 17:54
 
Kolonya İle Cilt Temizliğindeki Sakıncalar
Numan Aladağ
selcukluipekyolu@gmail.com
 
 
DEĞERLİ  OKUYUCULARIMIZ!
 
Cenab-ı Allah, bir sağlık terörü olan COVİD-19 salgınından, bir an önce bizleri kurtarsın. Amin.

 

'' Hakikat insanlar için, ne kadar acı olsa da hakikatı söyleyin.'' Hz. Muhammed (s.a.v.) 
''Haksızlıklara baş kaldırmayanlar, onlardan gelecek her kötülüğe katlanmalıdırlar.'' Hz. Ali (r.a.)
"Bir kimsenin kızgınlık zamanını görmeden, o kimseye itimat edilmemelidir.'' Hz. Ömer (r.a.)
 
 
Kolonya sentetik ve basit bir kozmetik çeşididir. Dünyayı saran COVİD-19 salgını ile sözde salgından korunmak yerine, kolonya ile temizlik olmaz. Kolonya ile cildinizi temizlediğiniz zaman, cildiniz kızarıyor ve böylece cildiniz daha da çok mikrop kapıyor. 
 
Ellerinizi temizlemek için, kolonya yerine yerine mutlaka su ve doğal sabunla temizleyin. Kolonya ile temizlik olmaz. Kolonya cildi kurutur, özellikle hassas ciltlerde terlemeyi engeller ve ciltte bakterilere karşı savunma mekanizmalarının hareketliliğini önler. Onun içindir ki, kolonya yerine su ve sabun kullanmayı tercih etmeliyiz. Su, bakterilerin miktarını azalttığı için kolonyadan daha etkilidir. 
 
HATIRLATMA:
Kullanacağınız sabun markasının, mutlaka %100 Yerli ve (Milli sermaye tarafından üretilmiş olmalıdır. 
 
Ayrıca sabun ve tüm temizlik malzeme markalarının hissedarı kimler ve hangi ülkenin firması olduğunu internetten araştırıp, dikkat etmeliyiz. Sabun markalarının etiketini okuyup ve ne kadar çok katkı maddesi olduğunu göreceksiniz. 
 
Piyasada satılan sabun markalarının ismi Türk ismi olabilir ama, hissedarları kim ve kimler üretiyor sorusuna dikkat etmeliyiz. 
 
Türkiye gündeminde ki, ekonomik ve sosyal durumları esas alarak, ekonomik milliyetçilik  şarttır. Sağlığımızı ve ekonomik durumumuzu düşünüyorsak o zaman, %100 yerli (Milli) sermaye ürünlerini tercih etmeliyiz ki, Türk gençliğinin geleceğini teminat altına alalım. 
 
Tuveletten çıktıktan ve sakal traşından sonra kolonya kullanmamaya özen gösteriniz. Kolonya bakterileri kökünden temizlemez. Türk temizlik geleneklerine son zamanlarda tuvaletten çıktıktan sonra elleri sabunla yıkamak yerine kolonya sanki daha etkiliymiş psikolojik olarak inanıyorlar. Bu psikolojik inanç son derece yalnıştır. Yalnış olan özentilere özenmemeliyiz.
 
Sözde kolonya'nın aromasına algılanarak kirli ellere sürüldüğünde, mikropların cilde misafir olarak girmesine sebep oluyor. Cilt  kızarıyor ve ellerdeki mikroplar da böylece cilde yapışıyor. 
 
Cildimizde yaralanma ve çizilme olduğu zaman, hemen kolonya kullanırız; kolonya dökülen yaradaki mikrobu öldürmez, tam tersine yarayı genişletip, iyileşme sürecini uzatır. Onun içindir ki, bu konuda çok dikkatli olmalıyız. 
 
Türk Milleti olarak, sentetik kozmetik ve temizlik ürünlerini kullanmaya özenmemeliyiz. 
 
Numan Aladağ, doğal temizlik ürünleriyle ilgili Rajasthan-Bikaner de, edindiği bilgileri siz değerli okuyucularımızla paylaşıyor:
REÇETE: 1- Malzeme: 150 Gram toz zencefil, İki litre su, Bir litre farma (Bitkisel Gliserin, Bir litre taze sıkılmış limon suyu, İsteğinize göre 10-15 Mlg esans.
 
HAZIRLANIŞI: Kaynamakta olan iki litre suya 150 gram toz zencefili ilave edin, kısık ateş de 20 dakika kaynadıktan sonra indirin. Soğuduktan sonra dibe çöken tortudan ayırmak için bir şırınga ile zencefil suyunu alıp 5 litrelik bir kavanoza boşaltın, Gliserin ve limon suyunu ilave edin. Eğer varsa esansı da ilave edip kolonya şişelerine doldurunuz. Ve böylece doğal nemlendirici losyonunuz hazırdır.
 
KULLANILIŞI: Tuvaletten çıkıp ellerinizi yıkayıp kuruttuktan sonra bu doğal losyonu kullanın. Ayrıca erkeklerin sakal traşından sonra kullanması çok faydalıdır. Evden dışarı çıktığınız zaman da rahatlıkla kullanın. Cildinizi yumuşatır ve nemi muhafaza eder. Ayrıca koltuk altı için doğal bir çözümdür.
NOT: Hiçbir yan etkisi yoktur. Tamamen doğaldır. 
 
Doğal sıvı sabun reçetesi:
REÇETE: 2- Malzeme: 200 Gramlık normal beyaz sabun, 1,5 litre su, 100  Mlg. farma (Bitkisel) Gliserin. İsteğe bağlı esans.
Hazırlanışı: Kalıp sabunu ince rende ile rendeleyip 1,5 litre suyun içine koyup 24 saat bekletip, 20 dakika kaynatın ve ocağı söndürün. Daha sonra tahta kaşık ile karıştırıp sabunun iyice eriyip sıvı sabun kıvamına gelmesine dikkat edin. Mutlaka sabun erimelidir. Soğuduktan sonra sıvı sabun kıvamına getirmek için, kontrol edip su ilave edebilirsiniz. 
 
ÖNEMLİ HATIRLATMA: 
Her evde herkesin sabunu ayrı olmalıdır ki, bulaşıcı bakterilerden korunalım. Sağlığınız için lütfen özen gösterin. 
 
Hacı Bektaş-ı Veli diyor ki: "Kendini temizlemeyen, başkasını temizlemez."
Numan Aladağ diyor ki: "Kirlenmişleri su ile yıkayıp temizleriz, eğer su kirlenirse, kirlilik ne ile ve nasıl temizlenecek?"
 
COVİD-19 salgınının, Türk ekonomisine verdiği zararları, tarımda modernleşerek ekonomik açıklar kapatılabilir. Hastalıklar, taze sebze ve meyve tüketerek şifaya kavuşur. Türk Milleti, taze sebze ve meyve tükettiği zaman, daha sağlıklı olup hem ekonomi için, hem de işsizlik için önemli bir çözümdür. 
 
COVİD-19 salgını, Suriyeliler ayrı bir baş belasıdır. Türk Milleti olarak, Suriyelilerin ülkelerine dönmeleri için, sözde ucuz iş gücü diye çalıştırmamalıyız ki, ülkelerine dönsünler. 
 
Suriye'liler, her türlü ahlaksızlık, hem temizlik, hem de anarşik-ekonomik terör oluşturma mayasıdır. Türk Milleti olarak bunun bilincinde olmalıyız ki, Türk gençliğinin geleceğini teminat altına alalım. 
 
Suriyelileri çalıştırmak, sosyal güvenlik kurumunu iflasa sürüklemek ve vergi kaçakçılığını teşvik etmek demektir. Onun içindir ki, Suriyelileri şımartmamalıyız. Kendi ülkelerine dönmeleri için özen göstermeliyiz.  
 
Zamanın Başbakanı mühendis Binali Yıldırım, bir konuşmasında, ''Gün dostu düşmanı tanıma günüdür.'' ve "Lafla Millilik olmaz" Mühendis Binali'nin sözü, Milli bir sesleniştir. Herkesin mühendis Binali Yıldırım'ın bu deyişinden ders alması gerekir. 
 
COVİD-19 için getirilen caydırıcı yasakların, her türlü işlerde de ve özellikle insanların günah-suç işlemesine engel olmak için de, aynı yasaklar getirilmelidir ki, Türk Milleti sağlık, huzur ve bereketli bir ortamda yaşasın.
 
Suriyelilerin temizliğe dikkat etmemeleri ve Türk Milletine, COVİD-19 kadar tehlikeli olup zarar vermektedirler. Anarşik-ekonomik terör ve her türlü ahlaksızlık tohumlarını yaymaları, stratejik önem taşımaktadır. Türk Milleti, neden Suriyelilerin yaptıkları her türlü olumsuzlukların  bilincinde değil? 
 
Suriyeliler, COVİD-19 kadar Türk Milletine bulaşıcı bir salgın olduğunu bilyormusunuz? Yaptıkları herşey ortadadır. 
 
Alışkanlıklarımız, ilgilerimiz kişilik yapımızın temel öğelerinin belirtilerdir. Yaşantımızı şekillendiren tepkilerimizin, tümü, bunlarla bütünleşir. 
 
Hatırlatma: Türkiye genelinde binlerce mağaza zinciri olan mağaza zincirlerinin, veliniymeti olan Türk Milletinin sağlığını düşünmeyerek, Allah korkusu ve vatan sevgisini ikinci planda tutup, para kazanmaya ilk sırada yer verip, domuz eti satışını yapan o mağazalara, çocuklarla girerken çok dikkat etmeliyiz!
 
Cümle Vatan şehitlerini, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü rahmetle, Gazileri minnetle anar. Hasta ve yaralılara acil şifalar dileriz.
 
Cenab-ı Allah, kalbinde Allah korkusu ve ruhunda Vatan sevgisi olan kulların, Vatana hizmet etmesini kendilerine nasip etsin. Büyük Türk Milletini, birlik ve beraberliklerden ayırmayan kullarından eylesin. Amin.
 
Kaynakça:
Hz. Muhammed ve hadis-i şerifler.  Yazar: Abdulbaki Gölpınarlı Okat yayınevi Kasım 1964
Numan Aladağ'ın, Hindistan-Rajasthan-Bikaner eğitim notları.
 
Etiketler: Kolonya, İle, Cilt, Temizliğindeki, Sakıncalar,
Yorumlar
Diğer Yazılar
15 Temmuz ve Ekonomik Terör
KİRAZDAN GELEN ŞİFA FIRSATTIR.
AHLAKSIZLIĞIN MİLLİYETİ YOKTUR
Türk Jandarma'sının Tarihsel Gücü
Kalo-damar sağlığınız için Oğulotu
Ramazan Bayramı fırsat olsun
Kadir gecesi, ebedi kurtuluş
Kahramanlığa Aşık Türk Milleti ve 19 Mayıs
Haramlardan uzak durup, sünnete uygun yaşamalıyız.
TÜRKÜM DEDİM TOPRAĞIMA SARILDIM
Ramazan-ı Şerifin, Şifal-ı Armağanları
Ramazan-I Şerif'in Manevi İklimini Yaşayalım
23 Nisan 1920, Türk Gençliğinin Teminatıdır
Sağlığımız için Zencefil Yetiştirelim (2)
Sağlığınız için, zencefil doğal çözüm (1)
Berat Gecesi büyük bir fırsattır
KAYIT DIŞI EKONOMİ KORONAVİRÜS KADAR TEHLİKELİDİR
Miraç Kandili ve İbadetlerimiz
Regaip Kandilinin Fazileti
Beliniz Ağrıyorsa...
HUZURU KAÇIRMAYIN
Küresel Güçlerin Yönetiminde Para Trafiği
HUZUR VE YAŞAMDA ADALETİN önemi
Kış hastalıkları İçin Can Simidi
İSTEKLER, FIKRALAR ve ÇAĞRILAR
TÜRK GELENEKLERİNDE TEMİZLİK
2020 YILI, ÇALIŞARAK ÜRETİM YILI OLSUN
Tarım Bakanlığına Stratejik Öneri:
MİLLİ BEKAMIZA YÖNELEN EKONOMİK-SOSYAL TEHDİTLER
Sağlığımızı Koruyarak Mutlu Olmak
LİMON'daki Mucizeler
Balın Kanıtlanmış Sağlık Faydaları
Türk İslam geleneğinde Mevlid-i Şerif
EKONOMİK TERÖRLE MÜCADELE EDEREK, CUMHURİYETİ PAYİDAR KILALIM
Ziraatçı Mustafa Amca'dan Sağlık Tavsiyeleri
EĞİTİM VE ÖĞRETMİN ÖNEMİ
Çocuklarınızın sağlığı, RAF bedeli şartı ile güvence altında
ZAFER BAYRAMI VE HİCRİ YILBAŞI KUTLU OLSUN
BİLEN İÇİN ŞİFA HER YERDE
Türk İslam geleneklerinde Kurban Bayramı
Türk Ahlakı ve Müslümanlık
15 TEMMUZ İKTİSADİ DEMOKRASİ İÇİN BAŞLANGIÇ OLSUN
TÜRK AHLAKI VE DEMOKRASİ
TARİHİN BARIŞMAZ DÜŞMANLARI VE İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE SEÇİMİ
BAYRAMI, MANA DERİNLİĞİNDE YAŞAYALIM
Bu Gecenin Kadrini Bilmek Gerek.
Sosyal Yardılaşma ve Sadaka-i Fıtır
İslamiyette Ruh Sağlığımız
LAHANANIN ŞAŞIRTICI FAYDALARI
Mart 2019 da ki, seçimlerde hise senedi alma yarışı
CUMHURİYET ve Tarımla Geleceğimiz Daha Güvenlidir.
ZAFER BAYRAMI VE EKONOMİK TERÖR
Vatan Sevgisi ve Raf Bedeli Şartı
Domates de ki mucizeler ve yerli malı
RÜŞVETE DUR DİYEBİLİRİZ
Kahraman TÜRK Milleti nin 15 Temmuz Zaferi
KİREÇLENME TEDAVİSİ İÇİN, MUCİZE REÇETELER
OĞUL OTU VE GİZLİ MUCİZELERİ
Güçlü irade ve Adalet
VAKİT RÜŞVETLE MÜCADEVE VAKTİDİR
MÜMİNLERİN BAYRAMI
Leyle-i Kadir Gecesi ve fazileti
24 Haziran Zaafer olsun
ATATÜRK VE RAMAZAN-I ŞERİF
Ekonomik Terör ve Kudüs
Ramazanı Şerif ve Huzurumuz
Devlet Bahçeli ve Mühendis Binali Yıldırımın Dikkatine
24 Haziran daki İrade, İstikbali Tayin Eder
Berat Gecesinin Bereketi
DEMOKRASİ DE İRADE ÖNEMLİDİR
Şahsiyet ve Topluma Hizmet
Karaciğer Yağlanmasına Bitkisel Destek
Regaip Kandili ve Biz
Çanakkale Ruhumz ve Anzaklar
TÜRKLER KİMDİR?
EKLEM İLTİHABI İÇİN, ZERDEÇAL-ZENCEFİL
Yetim Hakkı, Samimiyet ve Rüşvet
Her Sabah Alacağımız Kararlar, Her Akşam Kendimize Soracağımız
TEMEL GIDA-İÇECEK VE TARIM
ZAYIFLAMA VE İLTİHABI KURUTMA REÇETELERİ
CİLT GÜĞZELLİĞİNİZ İÇİN DOĞAL ÇÖZÜMLER
FİLİSTİNDEN HARRAN OVASINA
DUA, ŞİFA VE MUTLULUKTUR
MİSAFİR AĞILAMA GELENEKLERİ
Zencefil Varken, Grip Kader Olmasın
SANAYİLEŞMEYİ ENGELLEYEN DÜŞMANLAR
Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun
ÖĞRETMEN OLMAK KOLAY DEĞİL
BESLENME VE MİLLİ TARIM
'CUMHURİYET' BAYRAMDIR
Terör ve hastalık oluşturan sektörler
GÖZLE GÖRÜLMEYEN DÜŞMANLARIMIZ
KİREÇLENMEYE ÇÖZÜM REÇETELERİ
Sosyal hastalıklarımız (Rüşvet-Raf Bedeli)
MEVSİM DEĞİŞİKLİĞİNDE ÖKSÜRÜK TEDAVİSİ
Kurban Bayramını, Bayram Kılmak Elimizde
ZAFER BAYRAMININ 95 Cİ YILDÖNÜM COŞKUSU
Salatalıkla Sağlığı Yakala
TULSİ (FESLEĞEN) NİN FAYDALARI
ŞEHİTLERİMİZE VEFA
Raf Bedeli Uygulaması Karşısında Milli Duruş
Müminlerin Bayramı
Kadir Gecesi bir fırsattır
TEMİZLİK, MÜSLÜMANLIĞIN İLK ADIMIDIR
RAMAZANI ŞERİFİN GETİRDİKLERİ
PROTEİN SAVAŞINDA TÜRKİYE
TOPLUM EĞİTİMİNDE ŞAHSİYET VE EKONOMİK MİLLİYETÇİLİK
EKONOMİK TERÖRÜN BİLİNMEYEN YÖNLERİ !
HOŞ GELDİN ŞEHR-İ RAMAZAN
Ulusal Gazeteler
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Bugün Genel Seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Başakşehir FK
66
0
4
9
19
32
2
Trabzonspor
62
0
4
11
17
32
3
Sivasspor
57
0
7
9
16
32
4
Beşiktaş
56
0
10
5
17
32
5
Galatasaray
52
0
8
10
14
32
6
Alanyaspor
51
0
9
9
14
32
7
Fenerbahçe
50
0
10
8
14
32
8
Gaziantep FK
42
0
10
12
10
32
9
Antalyaspor
41
0
11
11
10
32
10
Kasımpaşa
39
0
15
6
11
32
11
Göztepe
39
0
13
9
10
32
12
Gençlerbirliği
36
0
14
9
9
32
13
Denizlispor
35
0
15
8
9
32
14
Konyaspor
33
0
13
12
7
32
15
Yeni Malatyaspor
32
0
16
8
8
32
16
Çaykur Rizespor
32
0
18
5
9
32
17
Kayserispor
32
0
16
8
8
32
18
MKE Ankaragücü
29
0
15
11
6
32
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz. 2011 © 2019 İPEKYOLUHABER.NET