Kurumsallaşma Süreci Çocuklar Doğduğunda Başlamalı.

Kurumsallaşma Süreci Çocuklar Doğduğunda Başlamalı.
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu Konu 16-Numaralı Katagoride -
Eklenme Tarihi : 2019-07-03 - 09:19 - Bu haberi 189 kişi okudu.


ASKON Konya Şubemizin ASKON Akademi başlığı altında, Mevlana Kalkınma Ajansı projesi dahilinde, Aile İşletmelerinde Dağılma Süreçlerinin İncelenerek Farkındalık Oluşturulması” Projemizin son eğitim programı ASKON da yapıldı.

 ASKON Akademi faaliyetleri kapsamında misafir edilen Doç. Dr. Atilla Arıcıoğlu, Mevka’nın desteğiyle yaptıkları ve dağılan 80 aile işletmesinin sahipleriyle görüşerek analiz ettikleri, 6 aylık bilimsel çalışmanın sonuçlarını ASKON üyeleri ve toplumun çeşitli kesimlerinden kanaat önderlerinin katılımıyla ASKON binasındaki konferans salonunda aktardı.


 Araştırmanın amacını “Konya’da faaliyet gösteren ve dağılmış aile işletmelerinin dağılma süreci öncesi ile sonrasının kurumsallaşma ve sürdürülebilirlik üzerinden karşılaştırılması” olarak belirten Doç.Dr. Atilla Arıcıoğlu, araştırmanın literatürde ilklerden olduğunu aktardı. 


 Çalışma yapılan aile işletmelerinin bireylerine yöneltilen 42 soru ile analizlerini gerçekleştirdikleri araştırma sonucunda aile işletmelerinde kurumsallaşmaya yönelik çabaların çok sınırlı olduğu ve muhatapların bilinç düzeylerinin düşük olduğu tespit edildi.


 Katılımcıların soruları ile interaktif olarak gerçekleştirilen program sonunda açıklama yapan ASKON şube başkanı Yakup Yıldırım,  ASKON akademi ile yılda 25 eğitimin üye ve misafirlerine ücretsiz olarak verileceğini ve bu eğitimlerin planlamalarının tamamlandığını belirtti.


 Ayrıca Genç ASKON bünyesinde “Veliaht Okulu” planlamalarının da tamamlanma aşamasında olduğunu ekledi.


 Bu çalışmalar ile üyelerinin farkındalığının artırılıp, zamanla aile işletmelerinin uzun ömürlü olmasına ve toplumun gelişmesine katkı sağlamayı amaç edindiklerini ileten Yakup Yıldırım, eğitimlerin toplumun her kesiminin katılımına açık olduğunu belirtti.Kaynak: Haber Merkezi Google

BENZER KONULAR


Sağlık-İş Sendikasının Başına Konyalı Başkan Seçildi

MÜSİAD’ın Dünü ve Bugünü Konuşuldu

Başkan Okka; “Artık Büyük Türkiye Hedefine Odaklanmalıyız”

İş Yerinde Güvensizlik Düşük Performansa Neden Oluyor

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
42002
Güvenlik kodu giriniz
:

KÜLTÜR-SANAT

İŞ DÜNYASI

TEKNOLOJİ

EĞİTİM

DÜNYA