Sağlık-İş Sendikasının Başına Konyalı Başkan Seçildi

Sağlık-İş Sendikasının Başına Konyalı Başkan Seçildi
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu Konu 16-Numaralı Katagoride -
Eklenme Tarihi : 2019-07-02 - 08:46 - Bu haberi 75 kişi okudu.


Sağlık-İş Sendikasının genel kurulu gerçekleştirildi.

Büyük bir coşku ve bayram havasında gerçekleşen Genel Kurula 13 Şube ve 20 İl Başkanı ile tüm illerden 230 delegenin yanı sıra TÜRK- İş Genel Başkanı Ergün Atalay ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Türk-İş'e bağlı sendikaların Genel Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Memur-Sen Genel Sekreteri ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Türk Kamu Sen Yönetim Kurulu Üyeleri, Siyasi Parti Temsilcileri ile Bakanlık Temsilcileri katıldı.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Genel Kurula, divan Başkanlığını Türk-İş Genel Mali Sekreteri ve Yol İş Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar yaptı.


Açılış konuşmasını yapan Konya Şube Başkanı Hakan Toy, daha güçlü teşkilat ve daha güçlü bir Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası olma yolunda var güçleriyle çalışacaklarını söyledi.


Sendikanın tarihi, vizyonu ve misyonu hakkında bilgi veren Genel Başkan Hakan Toy, vatan, millet, bayrak, ezan ve bunlar kadar önemli olan emek mücadelesinden yana bir duruş sergilediklerini söyledi.


Kurucu ve Onursal Genel Başkan Mustafa Başoğlu’nu, geçtiğimiz yıl görevi başında hayatını kaybeden Hasan Öztürk’ ü ve sendikaya emek verenleri anan Genel Başkan Toy, “Sendikamız, 12 Eylül, 28 Şubat ve 15 Temmuz hain işgal girişiminde, her zaman korkusuz ilk ses olmuştur. Ülkemizi karıştırmak adına, misyonerlerin Kızılay’ da İncil dağıttığı dönemde sendikamız, mealli Kuran-ı Kerim ve Veda Hutbesi dağıtmıştır. Terör eylemlerinin arttığı dönemlerde ise ilk ve ortaokullarda Türk bayrağı dağıtarak, sendikamızın her zaman devletinin, milletinin ve seçilmişlerin yanında yer aldığını göstermiştir” dedi.  


Genel Başkan Hakan Toy, sendikacılığın, işçi haklarını geliştirmenin yanı sıra, ülkenin ekonomik, sosyal ve kültürel yönden gelişmesini sağlamak için çözümler üretmesi gereken bir sivil toplum yapısı olduğunu vurguladı.


Genel Başkan Hakan Toy, “Yeni dönemde, teşkilatımızın gereksinimleri doğrultusunda, örgütlenme stratejisi, büyüme, bütünleşme ve sürdürülebilir daha iyi hizmet noktasında, teşkilat yapımızda önemli değişikliklere imza atacağız. Yeni kurullar kurarak daha güçlü bir teşkilat olmaya çalışacağız.  Şubelerimizi, il temsilciliklerimizi ve temsilciler meclisimizi yeniden canlandıracağız. Doğu, batı, kuzey, güney ayrımı yapmadan tüm şubelerimizin ve üyelerimizin genel merkez yöneticisi olacağız. Teşkilatımız, birlik içinde fitneye fırsat vermeden, tek yürek olursa, sendikamız hak ettiği yere gelecek, bu sancak daha yükseklere dikilecektir. Milli şairimizin dediği gibi;


Girmeden tefrika bir millete düşman giremez, 


Toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez.


Doğruları takdir etmeye, yanlışları söylemeye devam edeceğiz.’ Eğilmeyeceğiz, ezilmeyeceğiz haklı mücadelemizden geri dönmeyeceğiz.” Genel kurulumuzun ülkemize, sendikamıza, çalışma hayatına hayırlar getirmesini dilerim.” şeklinde konuştu.


 Genel kurul sonrası yapılan seçimde:


Genel Başkanlığa Hakan Toy, Genel Sekreterliğe Doğan Alıç, Genel Başkan Yardımcılığına Osman Çavuş, Süleyman Turgut ve Adem Sarıçoban seçildiler.
Kaynak: Haber Merkezi Google

BENZER KONULAR


Sağlık-İş Sendikasının Başına Konyalı Başkan Seçildi

MÜSİAD’ın Dünü ve Bugünü Konuşuldu

Başkan Okka; “Artık Büyük Türkiye Hedefine Odaklanmalıyız”

İş Yerinde Güvensizlik Düşük Performansa Neden Oluyor

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
79865
Güvenlik kodu giriniz
:

KÜLTÜR-SANAT

İŞ DÜNYASI

TEKNOLOJİ

EĞİTİM

DÜNYA