Selçuk’ta Sanat ve Tasarım Fakültesi’nin Mezuniyeti Gerçekleşti

Selçuk’ta Sanat ve Tasarım Fakültesi’nin Mezuniyeti Gerçekleşti
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu Konu 9-Numaralı Katagoride -
Eklenme Tarihi : 2019-06-20 - 06:36 - Bu haberi 310 kişi okudu.


Sanat ve Tasarım Fakültesi’nin mezuniyet töreni gerçekleşti. Tören sonunda ise “Efsunkar” adlı mezuniyet sergisi büyük ilgi gördü.

         Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleşen mezuniyet törenine Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kağan Karabulut, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Tahir Balevi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okul Müdürü Prof. Dr. Uçkun Sait Uçan, Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nurgül Kılınç, Dekan yardımcıları, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Abdullah Yorulmaz, Kurumsal İletişim Koordinatörü Mustafa Kemal Yavuzyiğit, Öğretim Üyeleri, veliler ve öğrenciler katıldı.


 


         Mezuniyet programı, Moda Tasarımı ile El Sanatları Tasarımı ve Üretimi Bölümünden mezun olan öğrencilerin hazırladıkları slayt gösterileriyle başladı. Program Moda Tasarımı ile El Sanatları ve Üretimi Bölümü’nde dereceye giren öğrencilerin konuşmalarıyla devam etti.


         Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nurgül Kılınç yaptığı konuşmada, “ Bugün El Sanatları ve Tasarımı bölümünden 9, Moda Tasarımı bölümünden 13 tasarımcı öğrencilerimizi mezun edeceğiz. Yıllarca çok sayıda öğrencilerle çalıştık, hep nicelikten çok niteliğe odaklanmak için uğraşıyoruz. Amacımız bütün öğrencilerimizi kazanmak oldu bugünde bu amaca ulaştığımızı düşünüyorum.” dedi.


         Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kağan Karabulut ise “Biz büyük bir üniversiteyiz, öğrenci sayısı itibariyle de Türkiye’de ikinci büyük üniversitesiyiz. Üniversitemizin kıymetli kadrosu ve devletimizin sağladığı imkânlarla, mezun durumuna gelmiş öğrencilerimiz için bu kıymetli günde aranızda bulunmaktan son derece memnumun. Öğrencilerimizin profesyonel ilgi alanlarında alanında yetkin hocalarımızla gerekli mesleki yeti ve yeteneklerle donanmaları için elimizden geleni yaptık. Bu öğrencilerimizden gittikleri yerde insani değerler ve manevi değerleri itibariyle de Selçuk Üniversitesi mezunlarına yakışır bir şekilde anne, babalarına güzel evlatlar olmaları şekliyle ve vatanlarını aydınlatan bir yıldız gibi parlamalarını arzu ediyorum. Zira bu ülkenin buna ihtiyacı var. Bu ülkenin büyük düşünen, geleceğin hesabını yapan etrafımızda bir sürü düşman varken birlikte kenetlenen gençlere ihtiyacımız var” şeklinde konuştu.


         Programda dereceye giren öğrencilere plaket, mezun olacak öğrencilere temsili diplomaları verildikten sonra kep atma töreniyle sona erdi.


         Mezuniyet töreninin ardından Moda Tasarımı bölümü Öğr. Gör. Emine Esirgenler ve Araş. Gör. Dr. Mücella Özkan; El Sanatları Tasarımı ve Üretimi bölümünden Öğr. Gör. Şeyma Müge İba hocalarımızın danışmanlığında hazırlanan “Efsunkar” adlı mezuniyet sergisi düzenlendi.


         Serginin danışmanlığını yapan Moda Tasarımı Bölümü Öğr. Gör. Emine Esirgenler, “Konya geleneksel dokuma ve giysilerinden yararlanılarak tasarımlar çalıştık. Bu tasarımlarla gençlere giyile bilirliği, sürdürebilirliği, yavaş modayı aktarmayı düşündük. Gençlerimiz Avrupa modasının etkisi altındalar bizdeki cevherleri bilmiyorlar. Bu projemiz bizim 2019 yılı Selçuklu Belediyesi projesiyle desteklendi, öğrencilerimize de maddi yönden büyük katkı sağladı.” Şeklinde konuştu.


         Yoğun ilgi gören sergi, toplu fotoğrafların ardından sona erdi. 
          Kaynak: Haber Merkezi Google

BENZER KONULAR


NEܒde İlk Defa Öğrenci Kabul Edecek Bölümler Dikkat Çekiyor

KTO Karatay Üniversitesi ile Ziraat Katılım Bankası arasında İşi Yerinde Gözle Projesi Protokolü İmzalandı

Necmettin Erbakan Üniversitesi 5 Bin Mezunu Yeni Yaşamlarına Uğurladı

Sağlık Meslek Liselerine İlgi Artıyor

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
69708
Güvenlik kodu giriniz
:

KÜLTÜR-SANAT

İŞ DÜNYASI

TEKNOLOJİ

EĞİTİM

DÜNYA