Selçuk Özdağ’dan “PADİŞAHIM ÇOK YAŞA”cılara Demokrasi Dersi

Selçuk Özdağ’dan “PADİŞAHIM ÇOK YAŞA”cılara Demokrasi Dersi
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu Konu 4-Numaralı Katagoride -
Eklenme Tarihi : 2019-06-15 - 17:36 - Bu haberi 216 kişi okudu.


Eski Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve 24. 25. Ve 26. Dönem Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, kendisini seviyesizce eleştirenlere sosysl medya hesabından cevap verdi.

Doç. Dr. Selçuk Özdağ’ın resmi sosyal medya hesabı Twitter’de, “Demokrasi dersi” niteliğindeki paylaşımı şu şekilde…


Siyaset bir iman işi değil, bir yönetim işidir. Dolayısıyla her zaman yönetme liyakati-ehliyeti olanı aramak gerekir. Ne yazık ki, siyaset bizde en kutsal alanlardan biri haline getirilmiştir.


İslam'ın öncüleri böyle bir siyaset anlayışına sahip değildi. Yeri geldiğinde sahabiler Hz. Ebubekir'den, Hz. Ömer'den hesap sormuşlardır. Hz. Ömer'e söylenen," seni kılıçlarımızla düzeltiriz" sözü bugün neredeyse bir vecize halini almıştır.


Aradan asırlar geçti, artık bir Hz. Ebubekir, bir Hz. Ömer gelmeyecek. Onlar Peygamberin en yakın ve en şanlı arkadaşları olmalarına rağmen hem eleştirildiler hem de kendileri sık sık nefislerini sıgaya çektiler. Onlara söylenenleri bugün hiçbir siyasi lidere söyleyemezsiniz.


İstisnaları var ama her biri kendi çapında bir eleştirilmezdir. Her birinin yanında da yeterince dalkavuk bulunur, görevleri liderlerini parlatıp cilalayarak çıkar sağlamak, ona buna saldırarak itibar kazanmaktır.


Zaman zaman bu köşede faydalı gördüğüm konularda fikirlerimi yazarım. Elbette bu görüşlere katılmayanlar olabilir. Çünkü her birimiz gerçeğin farklı bir yanını görüyor olabiliriz. Gönül isterdi ki, bu eleştirilere beni ve okuyucuları ikna eden cevaplar verilsin.


Ancak bu yapılmak yerine hemen her defasında -kişiliğimize yönelik- karalamalar yapıldı. Benim neredeyse kişiliğimi bile birilerine borçlu olduğum ifade edildi.


Esbabül müsebbib Allah'tır. İnsanlar bir takım şeylere aracı olabilirler ama gerçek müsebbip Allah'tır. O dilemedikçe bu kainatta bir yaprak bile oynayamaz. Sahip olduğum ve olduğumuz her şey için önce Allah'a şükran borçluyuz. Onun için ona her zaman şükür makamındayım.


Bir fani ile münasebetimiz esnasında kazanan hiç bir zaman tek taraf olmaz. Bir taraf hep veren, bir taraf hep alan konumunda değildir. Bizi bazı makamlara layık görenler iane olsun diye değil, omakamların  vasıflarına sahip olduğumuz, bir şeyler verebildiğimiz için layık görmüşlerdir


Liyakati görmezden gelerek aslında siz bir hiçtiniz, sizi falan parti, falan siyasetçi -haşa-yoktan var etti demek birilerine uluhiyet isnat etmektir ki bu asla kabul edilemez. Ayrıca bu tip eleştirilere karşı Fatih Sultan Mehmet’in şu vecizesini hatırlatmakta fayda görüyorum.


Fatih’e, evliyanın himmet ve duasıyla zafer kazandınız dendiğinde elini kılıcına atarak bu kılıcın da hakkını unutmayın demişti. Ben de aynısını diyorum. Keşke eleştirilerimiz karalama ve itibarsızlaştırma gibi görüleceğine -ya dedikleri doğruysa-mantığı ile ele alınabilseydi.


Bugün AK parti de çok farklı bir konumda olurdu. Ben Suriye politikasın da yanlışlar olduğunu söyledim, böyle saldırı pozisyonuna geçileceğine -olabilir- nazarı ile bakılsaydı, belki bugün yaşadığımız kuşatılmışlık hali söz konusu olmayacaktı.


Bizim görevimiz demokrasi kültüründen kutup yıldızı kadar uzak Suriye'ye demokrasi götürmek değildir. Bizim görevimiz, önce milli menfaatlerimizi ve milletimizin huzur ve güvenliğini korumaktır. Parti Genel Başkanlığını uhdesinde bulunduran Başkanlık sistemi yanlıştı, hata dedim.


Aradan bir yıl geçti, Türkiye'de ne değişti, daha mı iyiye gittik, kişi başına düşen milli gelir mi arttı, bürokratik oligarşi mi bitti vb. Hangi problemlerimiz çözüldü? Türkiye'nin böyle bir ihtiyacı varmıymış?


üstelik bugün bu sistemin dünyada uygulanan başkanlık sistemleri ile bir alakasının bulunmadığı, partili yönetim sistemi olduğu görülüyor. Diğer yandan daha kucaklayıcı, daha uzlaştırıcı bir siyaset dilinin kullanılması gerektiğini savundum.


Korku iklimi hakim kılmaya çalışılarak iktidar olunamaz. Korku dili AK partiyi var eden sebeplere aykırıydı. İstanbul'da bunun zararlarını hep beraber gördük. Hala aynı dili konuşan bakanlar var. Bunlar AK partiye çalışmıyorlar, toplumu dalga dalga başka yerlere itiyorlar.


AK partinin ana sorunu, konuşanlar değil, konuşana saldıranlar, önüne geleni aşağılayanlar, tezyif edenler, iftira atanlar; belki,başka hiç bir yerde gazetecilik yapamayacakları için istikballerini AK partinin istikbaline bağlayan dalkavuk gazetecilerdir, gazeteci geçinenlerdir.


Bu böyle devam ettikçe de bu çözülme ve çürüme büyüyerek devam edecektir. Bu böyle devam etmeli mi, etmemeli mi? kararını, karar merciinde olanlar verecek .Dost acı söyler, çünkü doğruyu söyler.Kaynak: Haber Merkezi Google

BENZER KONULAR


Yokluk ve Yoksulluk Kader Değildir..

CHP Karapınar’dan, İmamoğlu’na Destek

Yeni Mezunları Bekleyen Tehlike; İşsizlik

23 Haziran İstanbul Seçimi Son Anketi, Yıldırım'mı? İmamoğlu'mu?

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
57646
Güvenlik kodu giriniz
:

KÜLTÜR-SANAT

İŞ DÜNYASI

TEKNOLOJİ

EĞİTİM

DÜNYA