SÜ “Doğayı ve Bilimi Keşfet Hayallerini Kodla” Projesine Ortak Oldu

SÜ “Doğayı ve Bilimi Keşfet Hayallerini Kodla” Projesine Ortak Oldu
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu Konu 3-Numaralı Katagoride -
Eklenme Tarihi : 2019-06-14 - 08:55 - Bu haberi 89 kişi okudu.


Selçuk Üniversitesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi’nin ortak olduğu 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı “Doğayı ve Bilimi Keşfet Hayallerini Kodla” projesi hayata geçirildi.

Selçuk Üniversitesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi’nin ortak olduğu  4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı kapsamında Konya Büyükşehir Belediyesi, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Konya Müzeler Müdürlüğü ve Konya Bilim Merkezi’nin paydaş olduğu  Yüksel Bahadır Alaylı Bilim ve Sanat Merkezi yürütücülüğünde hazırlanan “Doğayı ve Bilimi Keşfet Hayallerini Kodla” projesi hayata geçirildi.


 Konya Teknik Üniversitesi Konferans Salonunda yapılan tanıtım toplantısına Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin KARA, Selçuk Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Müdür Prof. Dr. Mustafa YILMAZ, Necmettin Erbakan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı S. Barbaros YALÇIN, Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor ve Eğitim Hizmetleri Daire Başkanı Alper ORAL, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sevgi evleri müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.


  Açılış konuşmasını yapan Proje Yürütücüsü Osman Kaynar, “Proje kapsamında hazırlanan etkinlikler uygun eğitim ve uygulama ortamlarında alanlarında uzman bilim insanları, akademisyenler ve eğitmenler tarafından görsel ve uygulamalı olarak yaptırılacak, okullarda Fen Bilgisi derslerinde öğrenilen bilgilerin bu proje ile teoriden pratiğe dönüştü ve bilgiler daha anlamlı hale geldi. Projeyle aynı zamanda öğrencilerde kodlama dili konusunda farkındalık oluşacak” dedi.


 Selçuk Üniversitesi Rektör yardımcısı Hüseyin Kara, “Hayal edebilmek tefekkür edebilmek çok değerli, hayatın uzunluğundan daha ziyade hayatı nasıl geniş yaşayabildiğimize ve derinleşip yükselebildiğimize bakmamız gerekir. Öğrencilerimizin genişliğine ve derinliğine katkı sağlayacak olan bu projenin bölgemiz ve ülkemizin geleceğini sağlayacak gençlerimiz açısından çok değerli oldu” şeklinde konuştu.


  Necmettin Erbakan Üniversitesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi S.Barbaros Yalçın ise “Projenin adının hayallerle ilgili olması çok güzel. Çünkü her şey hayallerle başlıyor ne kadar fazla hayal kurarsak o kadar o hayallerin hayata geçmesinin önünü açmış oluruz. O nedenle bu projede gençlerimizin kuracağı doğa ve tabiat ile yaşamla ilgili hayallerinin peşinden gidebilmeleri için yapılan çalışmaların her birinin onların gelecekteki yaşamına dair katkı sunacağında eminiz” dedi.


 Program öğrencilerin yaptığı müzik dinletisi ile sona erdi.

Kaynak: Haber Merkezi Google

BENZER KONULAR


Kabalak; “Öğrenciler Meslekleri İyi Tanıyıp, Sevmeleri İle Başarılı Olurlar.”

CHP’den, SMMMO’ ya Hayırlı Olsun Ziyareti

Davutoğlu'ndan Tüm Sorulara Cevap (VİDEOLU)

Muğlalı Çiftçiye Alım Garantili “Süs Bitkisi” Desteği

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
29801
Güvenlik kodu giriniz
:

KÜLTÜR-SANAT

İŞ DÜNYASI

TEKNOLOJİ

EĞİTİM

DÜNYA