Yöntem’den Okuma Bayramı

Yöntem’den Okuma Bayramı
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu Konu 9-Numaralı Katagoride -
Eklenme Tarihi : 2019-05-27 - 13:21 - Bu haberi 1105 kişi okudu.


Yöntem Koleji’ndeki Okuma Bayramı ve Performans Gecesinde, öğrenciler tarafından yapılan etkinlikler velileri ve katılımcılar tarafından beğenildi.

     Ekinliğin açılışında konuşan Yöntem Koleji Okul Müdürü Mehmet Tekin, “Yöntem Koleji olarak akademik ve sosyal yönü gelişmiş, özgüven sahibi araştıran eleştiren topluma ve ulusumuza faydalı nesiller yetiştirmek için çıktığımız ikinci yılımızda Okulumuzda Bir aile ortamı oluşturduğumuza inanıyorum. Tecrübeli öğretmen kadromuz ve siz saygıdeğer velilerimizle birlikte başarılı bir yılın sonuna geldik. Çocuklarımızdaki olumlu gelişmeleri hep birlikte gözlemledik. Yolları ve bahtları açık olsun. Okumanın zevkini ve heyecanını tatmış sevgili öğrencilerimiz, Bu küçük hanımefendi ve beyefendiler için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan saygıdeğer anne ve babalar, babaanne, annene,  dedeler. En önemlisi öğretmenlik mesleğinin en zor dönemi ve bir o kadar da zevkli olan birinci sınıf öğretmenlerimiz Yöntem Koleji İlkokulu ana sınıfı 1/A ve 1/B sınıfının hazırlamış olduğu okuma bayramı gecesine hoş geldiniz. Biz öğretmenler için Her çocuk özeldir, her çocuk yeni bir heyecan ve yeni bir başlangıçtır. Her çocuk ayrı bir kitaptır. Biz sınıf öğretmenleri çamura şekil veren heykeltıraşlar gibiyiz. Bir elmanın tohumlarını sayabilirsiniz ama tohumlardan meydana gelen elmaları sayamazsınız. Öğretmenler tohumlardan elmalar yetiştirirler. Hepimizin hayatında birinci sınıf öğretmenlerinin özel bir yeri vardır.  Muhtemelen hepimiz ilk öğretmenimizin adını unutmayız. Sevgili anne ve babalar; Çocuklar çiçekler gibidir, emek verirseniz, sevgi sunarsanız daha da açar, gelişirler. Başarı onlar için sevginin ve emeğin meyvesidir. İşte bu mutlu gün, böyle bir sürecin meyvesidir. Sizlerin evlerinizde bizlerin okulumuzda verdiği emek sonucu mutlu bir başlangıç yaşıyoruz. Bu başlangıç, gelecekteki büyük başarıların ilk adımıdır. Okumak, yazmak ve her türlü beceriyi kazanmaya hazır hale gelmeleri bizlere mutluluk kaynağı olacaktır. Bu gecenin hazırlanmasında emek veren tüm öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi.


 Konuşmanın ardından öğrenciler tarafından tiyatro, folklor ve dans gösteriler yapıldı. Geceye katılan veliler, çocuklarının etkinliklerini beğeniyle izledi.   Kaynak: Duran Çölcü Google

BENZER KONULAR


Yöntem öğrencisi Işılay Kurt, LGS’ de Türkiye 1.cilerinden

KTO Karatay Üniversitesi’nde Gurur Günü: Üniversite 2018-2019 Mezunlarını Verdi

Osmanlı Araştırmaları Çalıştayı NEÜ Ev Sahipliğinde Başladı

Selçuk İletişim Fakültesi’nde Mezuniyet Heyecanı

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
77248
Güvenlik kodu giriniz
:

KÜLTÜR-SANAT

İŞ DÜNYASI

TEKNOLOJİ

EĞİTİM

DÜNYA