Bakan Kurum: Konya, Engelsiz Yaşamda Örnek Şehir

Bakan Kurum: Konya, Engelsiz Yaşamda Örnek Şehir
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu Konu 3-Numaralı Katagoride -
Eklenme Tarihi : 2019-05-11 - 12:52 - Bu haberi 94 kişi okudu.


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Konya Büyükşehir Belediyesi ile Selçuklu, Meram ve Karatay Belediyeleri tarafından düzenlenen iftar programında engelli derneklerinin başkanları ve engellilerle bir araya geldi.

Konya Büyükşehir Belediyesi ile Selçuklu, Meram ve Karatay Belediyeleri tarafından düzenlenen iftar programında engelli derneklerinin başkanları ve engellilerle bir araya gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Konya’nın engelsiz yaşam konusunda tüm Türkiye’ye örnek olduğunu söyledi.


Selçuklu Kongre Merkezi’nde düzenlenen programda konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Mübarek Ramazan ayında ve Engelliler Haftası’nda sizlerle birlikte burada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Aramızda Konya’nın bütün meseleleriyle ilgilenen, her türlü projemize destek veren, mesele Konya olduğunda her türlü fedakarlıkta bulunan değerli Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum bey var. Kendisine huzurlarınızda tekrar teşekkür ediyorum” dedi.


Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Engelliler Haftası’nda böyle bir programda bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.


KONYA, ENGELSİZ ŞEHİR ÇALIŞMALARINDA ÖRNEK


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ise, “Ramazan ayı, birbirimize sofralarımızı açtığımız, gönülleri açtığımız, birlik ve beraberliğimizi en yoğun şekilde yaşandığı mübarek aydır. Bu hafta Dünya Engelliler Haftası. Engelli olmak asla bir engel değildir. Ülkemizde özellikle son 17 yılda AK Parti iktidarları döneminde engelli kardeşlerimizin hakları ve yaşam standartlarının iyileştirilmesi konusunda birçok projeye imza attık. Konyamızda bu anlamda engellilerimizin eğitimlerini sağlayacak birçok eğitim tesisi var. İnşallah bundan sonraki süreçte bunlara yenilerini eklemek suretiyle bu tesislerin sayısını da artıracağız. Bizler istiyoruz ki; engelli vatandaşlarımız sokağa çıkma endişesi yaşamasın. Evinden dışarıya çıktığı zaman hiçbir zorlukla karşılaşmasın ve bütün ihtiyaçlarını kendi başlarına giderebilecek bir ortama sahip olsunlar” dedi.


Konya’nın engelsiz yaşamla alakalı tüm Türkiye’ye örnek olacak adımları bugüne kadar attığını, bundan sonra birçok örnek projeyi birlikte gerçekleştireceklerini kaydeden Bakan Kurum, bakanlığa Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın sosyal konutlarda engellilere yüzde 5 kontenjan ayırdığını dile getirdi.


 
Kaynak: Haber Merkezi Google

BENZER KONULAR


Büyükşehir’den Konya Genelinde Haşereyle Mücadele

Murat Yağız "Çiftçimizi Elektrik Çarptı" Dedi.

Alternatif Bir Finansman Yöntemi, “Devlet Destekli Alacak Sigortası”

13.8 Milyonluk Sulama Projesinin Protokolü İmzalandı

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
55787
Güvenlik kodu giriniz
:

KÜLTÜR-SANAT

İŞ DÜNYASI

TEKNOLOJİ

EĞİTİM

DÜNYA