Meram Zabıta Ekipleri Denetimlerini Sıklaştırdı

Meram Zabıta Ekipleri Denetimlerini Sıklaştırdı
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu Konu 14-Numaralı Katagoride -
Eklenme Tarihi : 2019-05-10 - 08:28 - Bu haberi 149 kişi okudu.


Meram Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, Ramazan ayı dolayısıyla denetimlerini sıklaştırdı.

 İnsan sağlığının en önemli önceliklerinden biri olduğunu kaydeden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Vatandaşımızın sağlığını tehtid eden, gramaj ve fiyat konusunda hassas davranmayanlar karşılarında bizleri bulacaktır. Bu şekilde hem halkımızı, hem de dürüst esnafımızı koruyup kollayacağız” diye konuştu.


 Meram Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, vatandaşların on bir ayın sultanı Ramazan ayında sağlıklı gıda maddeleri tüketmelerini sağlamak amacıyla denetimlerini sıklaştırdı.


     KURALLARA UYMAYAN 23 İŞYERİNE CEZA KESİLDİ! 


 Ekipler, halk sağlığını tehdit eden ürün  denetimlerinin yanısıra ramazan ayında fahiş fiyat uygulamalarını, gramaj eksikliklerini, işyerlerinin temizlik kurallarına uyup uymadıklarını ve evraklarında eksiklik bulunup bulunmadığını tespit etmek amacıyla Meram genelinde denetimler gerçekleştiriyor. Bu denetimler çerçevesinde unlu mamullerden pastanelere,   süpermarketlerden kuruyemişçilere kadar çok geniş bir yelpazede, Ramazan ayında kullanımı artan ürünler ve imalatçıları en ince ayrıntısına kadar inceleniyor. Bu incelemeler sonucunda Ramazan’ın ilk üç gününde 23 işyerine çeşitli nedenlerden ceza kesildi.  işyerlerinde gramaj, hijyen ve ruhsat kontrolü yapan ekipler, denetimlerde işletme sahibi ve çalışanlarını uyulması gereken kurallar hakkında da bilgilendirdi.


      “DENETİMLER ARALIKSIZ VE ARTARAK DEVAM EDECEK”


 Ramazan’ın başlamasıyla birlikte Meram Belediye Zabıta Müdürlüğü Ekiplerinin denetimlerine hız verdiklerini belirten Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, denetimlerde öncelikle insan sağlığını tehdit eden tehlikelere dikkat ettiklerini ifade etti. Bunun yanında etiket, fiyat ve liste kontrolleri ile gramajların da takibinin yapıldığını  ifade eden Başkan Kavuş sözlerini şöyle sürdürdü; “Bizim için herşeyden önemlisi, vatandaşımızın sağlığı, mutluluğu ve huzuru. Ancak bunu sağlayabilir ve başarabilirsek işte o zaman görevimizi layıkıyla yapmış olmanın huzurunu yaşayacağız. Zabıta Müdürlüğü Ekiplerimizin mübarek Ramazan günlerinde denetimlerini sıklaştırmasının temelinde de bu anlayış var. Meram esnafının birçok konuda hassas olduğunu biliyoruz. Bu hepimiz için bir şans. Ancak hijyen, gramaj, fiyat gibi konulara dikkat etmeyenleri takip etmek, bunların önüne geçmek bizim en önemli görevlerimizden biri. Biz bu şekilde hem vatandaşımızın sağlığını hem de dürüst ve işinin ehli esnaflarımızı da korumuş oluyoruz. Bu sebeple denetimlerimiz aralıksız ve artarak devam edecektir.” Kaynak: Haber Merkezi Google

BENZER KONULAR


Asılsız Haberlere Muğla’dan Sert Yanıt: “Yandaş Medya Devlet Memurlarını Hedef Gösteriyor”

Meram Belediyesi, Kırtasiye Yardımıyla Da İhtiyaç Sahibi Ailelerin Yanında

Karatay’da Bu Yıl Okula Başlayacak Öğrencilere Çanta ve Kırtasiye Desteği

Başkan Pekyatırmacı;"Hemşehrilerimizin Memnuniyeti İçin Çalışan Mesai Arkadaşlarıma Teşekkkür Ediyorum"

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
35029
Güvenlik kodu giriniz
:

KÜLTÜR-SANAT

İŞ DÜNYASI

TEKNOLOJİ

EĞİTİM

DÜNYA