Şekibe Aksoy’da, Akıl ve Zeka Oyunları Sınıfı Açıldı

Şekibe Aksoy’da, Akıl ve Zeka Oyunları Sınıfı Açıldı
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu Konu 9-Numaralı Katagoride -
Eklenme Tarihi : 2019-04-30 - 13:05 - Bu haberi 912 kişi okudu.


Karatay ilçe Şekibe Aksoy İlkokulunda Çekirdek Akıl ve Zeka Oyunlarının sponsor olduğu Akıl ve Zeka Oyunları sınıfı düzenlenen programla açıldı.

Programa Bakanlık Müfettişi Mevlüt Kuntoğlu, Konya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Ciğerci, Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Büyükmanav, Okul Müdürü Faruk Acar, Müdür Yardımcıları, öğretmenler, öğrencilerle velileri, Çekirdek Akıl ve Zeka Oyunları Firması Sahibi İlhan Sert ile davetliler katıldı.


 Açılışta konuşan Bakanlık Müfettişi Mevlüt Kuntoğlu, “Bakanlık olarak amacımız öğretimle birlikte eğitim vermektir. Geleceğimiz olan çocuklarımız akıl oyunları sayesinde daha pratik bir zeka sahibi olacaktır. Velilerin çocuklarıyla birlikte akıl oyunları oynabilmesi için eğitim ve seminerler veriliyor. Anne ve babaların çocuklarıyla güzel bir vakit geçirmelerini istiyoruz. Okulumuza akıl ve zeka oyunları sınıfının açılmasına sponsor olan İlhan Sert’e ve emeği geçenlere de teşekkür ediyorum” dedi.


 Amacımız, Çocuklarımızın Zekalarının Gelişmesidir


 Çekirdek Akıl ve Zeka Oyunları Firması Sahibi İlhan Sert’te, “Firma olarak amacımız çocuklarımızın akıl ve zekalarının gelişimine katkı bulunmaktır. Zeka materyallerinin beyin gelişimi üzerindeki etkileri ve eğitime katkısı uzmanlar tarafından onaylanmıştır. Eğitime katkı sağlamak için bir sosyal proje oluşturduk. Bu proje kapsamında Konya genelinde yaklaşık 1000 öğretmene ücretsiz olarak uygulamalı akıl ve zeka oyunları eğitimi verdik. Yine proje kapsamında, 1000 devlet okulunda 1000 akıl ve zeka oyunları atölyesi kurmayı hedefindeyiz. Zeka oyunlarının çocuklarımızın zihinsel gelişimine olan katkılarını halkımıza anlatmaya devam edeceğiz” diye konuştu.


 Okul Müdürü Faruk Acar’ın teşekkür konuşmasından sonra Bakanlık Müfettişi Mevlüt Kuntoğlu tarafından İlhan Sert’e akıl ve zeka oyunlarının sınıfının açılışına sponsor olduğu için bir plaket verildi.


Proje çalışmaları sergisinin incelendiği program, Konya Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı konseri ile sona erdi.Kaynak: Haber Merkezi Google

BENZER KONULAR


Rasyonel’de, Kitlesel Başarı Yüksek

Konya Gıda Ve Tarım Üniversitesi Yüzde Yüz Doldu

Selçuk Üniversitesi “Hayvancılık” Alanında Zirveyi Hedefliyor

Selçuk Üniversitesi’ne İki Merkez Kuruldu

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
15360
Güvenlik kodu giriniz
:

KÜLTÜR-SANAT

İŞ DÜNYASI

TEKNOLOJİ

EĞİTİM

DÜNYA