WTC Türkiye’ye İhracat Pazarı Oluşturuyor

WTC Türkiye’ye İhracat Pazarı Oluşturuyor
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu Konu 16-Numaralı Katagoride -
Eklenme Tarihi : 2019-04-29 - 09:23 - Bu haberi 131 kişi okudu.


ASKON Konya Şubesi’nde konuşan WTC (Dünya Ticaret İş Geliştirme Konseyi) Genel Başkanı Ümit Kaya, Türkiye’nin ihracat pazarının artırmasına yönelik çalışmalar yaptıklarını dile getirdi

WTC (Dünya Ticaret İş Geliştirme Konseyi) Genel Başkanı Ümit Kaya, ASKON Konya Şubesi’nde Konyalı işadamları ile biraraya geldi. Programa ASKON Konya Şube Başkanı Yakup Yıldırım, şube yöneticileri ve çok sayıda işadamı katıldı.


Programın açılış konuşmasını yapan ASKON Konya Şube Başkanı Yakup Yıldırım, WTC’nin son derece stratejik bir kuruluş olduğunu belirterek, “Ülkemizin ihracatını geliştirmek adına WTC büyük önem taşıyor. Şube ağı, faaliyetleri ile çok önemli bir kurum. Bugün de Genel Başkanı Sayın Ümit Kaya’yı şubemizde ağırlıyoruz. Kendileri bizleri bilgilendireceklerdir. Şahsım ve ASKON Konya Şubesi adına Ümit bey ve tüm katılımcılara hoşgeldiniz diyorum” dedi.


Daha sonra konuşmalarına başlayan WTC (Dünya Ticaret İş Geliştirme Konseyi) Genel Başkanı Ümit Kaya da, 70 yerde ofisleri olan bir kuruluş olduklarına dikkat çekti.


Kaya, “Biz WTC olarak ülkemizin uluslararası alanda lobi eksikliklerinin giderilmesini sağlıyoruz. Dış ilişkilerde temel bağlantılar kuruyoruz. Her hangi bir bakanlığa bağlı hareket etmiyoruz. Biz bağlantıyı kuruyor, sonrasında bakanlığı devreye sokuyoruz. Yani biz öncü bir kuruluşuz” dedi.


Uluslararası piyasada ticarette Türkler’e güven duyulduğunu dile getiren Kaya, “Gittiğimiz her yerde gözümüze çarpan algı ‘Türkle iş yapılır’ yönünde. Bizim itibarımız var. Özellikle Osmanlı mirası ülkelerde bu ciddi boyutlarda. Bizi seviyorlar. Biz bunu fırsata çevirip, firmaları ihracata teşvik ediyoruz. Cumhurbaşkanımız kurumumuza ve bize çok büyük önem veriyor. Biz bu anlamda çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.


Kaya, Afrika pazarı ve Şangay İşbirliği Örgütü üyesi ülkeler üzerine ağırlık verdiklerini dile getirdi. Lojistik anlamda da çalışmalar yürüttüklerini dile getiren Ümit Kaya, ucuz taşıma, alternatif yol noktasında kayda değer çalışmalar yapıp, ihracatçının maliyetini düşürdüklerini sözlerine ekledi. Program soru cevap şekliyle devam etti.Kaynak: Haber Merkezi Google

BENZER KONULAR


Sağlık-İş Sendikasının Başına Konyalı Başkan Seçildi

MÜSİAD’ın Dünü ve Bugünü Konuşuldu

Başkan Okka; “Artık Büyük Türkiye Hedefine Odaklanmalıyız”

İş Yerinde Güvensizlik Düşük Performansa Neden Oluyor

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
37015
Güvenlik kodu giriniz
:

KÜLTÜR-SANAT

İŞ DÜNYASI

TEKNOLOJİ

EĞİTİM

DÜNYA