Haydi Bil Bakalım Bilgi Yarışması’nda Ödüller Verildi

Haydi Bil Bakalım Bilgi Yarışması’nda Ödüller Verildi
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu Konu 3-Numaralı Katagoride -
Eklenme Tarihi : 2019-04-18 - 13:04 - Bu haberi 156 kişi okudu.


Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 31 ilçedeki ortaokullara yönelik düzenlenen Haydi Bil Bakalım Bilgi Yarışması’nın şehir finalinde öğrencilerin heyecanına ortak oldu.

Dereceye giren okullara ödüllerini veren Başkan Altay, yarışmadaki asıl amacın çocukların Konya’yı daha yakından tanımaları, bilgilerini ölçmeleri, yeni dostluklar kurmaları olduğunu söyledi.


Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Medeniyet Okulu Projesi kapsamında 31 ilçedeki ortaokullara yönelik düzenlediği “Haydi Bil Bakalım” isimli bilgi yarışmasının şehir finali yapıldı.


Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Mevlana Kültür Merkezi’ndeki yarışmanın finalini öğrencilerle birlikte izleyerek heyecanlarına ortak oldu. Yarışmadaki amacın birinci, ikinci, üçüncü çıkarmak olmadığını kaydeden Altay, asıl amacın çocukların Konya’yı daha yakından tanımaları, bilgilerini ölçmeleri, yeni dostluklar kurmaları ve yarışmanın heyecanını yaşamaları olduğunu söyledi. Başkan Altay, “Haydi Bil Bakalım yarışmaları Büyükşehir Belediyesinin bir geleneği haline geldi. Çocuklarımız için iyi bir aktivite oluyor. Paydaşımız İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür ediyorum. Medeniyet okulu kapsamında düzenlediğimiz bu program çocuklarımızın geleceği için önemli bir hatıra oluyor” ifadelerini kullandı.


YARIŞMANIN BİRİNCİSİ KURA İLE BELİRLENDİ


Büyük heyecana sahne olan yarışmanın finalinde Ereğli Dumlupınar Ortaokulu, Çumra Merkez Atatürk Ortaokulu ve Ilgın 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri mücadele etti. Ereğli Dumlupınar Ortaokulu ile Ilgın 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu sorulan bütün sorulara doğru cevap verdiği için eşitlik bozulmaması nedeniyle kural gereği birinci kura çekimi ile belirlendi. Öğrenciler tarafından çekilen kura sonucunda Ilgın 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu yarışmanın birincisi oldu.


OKULLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ


Yarışmada birinci olan okulun öğrencileri dört adet bisiklet kazanırken, öğrenciler birincilik kupasını Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın elinden aldı. Yarışmayı ikinci olarak tamamlayan Ereğli Dumlupınar Ortaokulu da dört adet tabletle ödüllendirildi. İkincilik ödüllerini İl Milli Eğitim Müdür Vekili Servet Altuntaş verdi. Kol saati kazanan üçüncü Çumra Merkez Atatürk Ortaokulunun ödüllerini ise Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Selim Büyükkarakurt verdi. Finale kalan okullara birer dizüstü bilgisayar verilirken; birinci ve ikinci olan öğrenciler, ayrıca Kudüs gezisi ile ödüllendirilecek.


  Kaynak: Haber Merkezi Google

BENZER KONULAR


Büyükşehir’den Konya Genelinde Haşereyle Mücadele

Murat Yağız "Çiftçimizi Elektrik Çarptı" Dedi.

Alternatif Bir Finansman Yöntemi, “Devlet Destekli Alacak Sigortası”

13.8 Milyonluk Sulama Projesinin Protokolü İmzalandı

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
39163
Güvenlik kodu giriniz
:

KÜLTÜR-SANAT

İŞ DÜNYASI

TEKNOLOJİ

EĞİTİM

DÜNYA