Bektaş; “İstanbul’da Seçimi Kazanan Bellidir. Artık Mazbata Verilmelidir.”

Bektaş; “İstanbul’da Seçimi Kazanan Bellidir. Artık Mazbata Verilmelidir.”
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu Konu 4-Numaralı Katagoride -
Eklenme Tarihi : 2019-04-15 - 11:57 - Bu haberi 155 kişi okudu.


CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, İstanbul’daki seçim sonucu değerlendirerek, demokrasinin gereği İstanbul’da kazanan bellidir.

 Partimizden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen İmamoğlu’nun mazbatası biran önce verilmelidir” diye konuştu.


CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş’ın basın toplantısına, İl Yönetimi, İlçe Başkanlarıyla partililer katıldı.


 CHP Konya İl başkanı Barış Bektaş,  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’nun seçimi kazanmasına rağmen, halen mazbatasının verilmemesine tepki göstererek, “İstanbul’da yapılan seçimler sonrası İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayımız Ekrem İmamoğlu’na mazbatanın verilmemesiyle AK Parti bir hukuksuzluğa imza atmıştır. Halada bir sonuca kavuşturulmamıştır. Vatandaşın artık sabrı kalmadı. Bizim abdestimizden şüphemiz yok. Sayım yapın ama çifte standart uygulamayın. Sayımı Balıkesir'de, Van'da ve Bursa gibi diğer illerde de yapın. Seçimin kazananı bellidir. Ekrem İmamoğlu'na mazbatası verilmelidir. Muhafazakâr seçmen bile artık AK Parti'ye bu hukuksuzluğundan dolayı ciddi tepki göstermektedir. Büyükçekme'de hukuksuz işlere imza atılmaktadır. Polisler bile bu durumdan duyduğu rahatsızlığı dile getirmektedir. Tek tek evlerin zilleri çalınıp, polisler tarafından hangi partiye oy verildiğinin sorgulaması yapılıyor. Kişilerin özel hakları ihlal edilmektedir. Gizli bilgiler, savcılık aracılığı ile AK Parti İstanbul İl Başkanlığa verilmektedir. Oysa vatandaş kararını vermiş ve Ekrem İmamoğlu'nu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçmiştir. CHP'nin kazandığı belediyelerdeki AK Parti'nin keyfi usulsüzlükleri de bir bir ortaya çıkmaktadır. Seçim konusunun uzatılması, demokratik anlayışımıza zarar vermiştir” dedi.  


Konya’yı da değerlendiren Barış Bektaş,  biz Konya'da usulsüz eleman alımlarının, yandaşlığın olmamasını istiyoruz. Bunun da takipçisi olacaklarını söyledi.Kaynak: Duran Çölcü Google

BENZER KONULAR


Yokluk ve Yoksulluk Kader Değildir..

CHP Karapınar’dan, İmamoğlu’na Destek

Yeni Mezunları Bekleyen Tehlike; İşsizlik

23 Haziran İstanbul Seçimi Son Anketi, Yıldırım'mı? İmamoğlu'mu?

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
05368
Güvenlik kodu giriniz
:

KÜLTÜR-SANAT

İŞ DÜNYASI

TEKNOLOJİ

EĞİTİM

DÜNYA