SKM 1-17 Nisan Etkinlik Takvimi Belli Oldu

SKM 1-17 Nisan Etkinlik Takvimi Belli Oldu
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu Konu 17-Numaralı Katagoride -
Eklenme Tarihi : 2019-04-01 - 17:08 - Bu haberi 195 kişi okudu.


Selçuklu Kongre Merkezi Nisan ayı etkinik takvimi açıklandı

SEVİLEN ÇOCUK OYUNU KUYUDAKİ ASLAN ÇOCUK İZLEYİCİLERİYLE BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR!


Bir orman ve bu ormanı yuvası haline getirmiş tavşanlar, maymunlar, ayılar, ceylanlar ve daha niceleri. Ancak bu sevimli dostlarımız yuvalarında huzursuz eden bir şeyler var. Aslanın gücü, kurdun sinsiliği ve tilkinin zekâsı karşısında sevimli dostlarımız bir çıkış yolu aramaktadır. Bakalım dostlarımız yuvalarında aradıkları huzuru bulabilecekler mi?


Kuyudaki Aslan tiyatro oyunu 4 Nisan 2019, Perşembe ilk seansı 10:30 ikinci seansı 13:30’ da SKM Konya Oditoryum sahnesinde çocuk severleri ile buluşacak.


SEYİRCİDEN BÜYÜK BEĞENİ TOPLAYAN AMAK-I HAYAL İZLEYİCİSİYLE BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR


Şehbenderzâde Filibeli Ahmed Hilmi’nin 1910 yılında kaleme aldığı felsefi eseri Âmâk-ı Hayâl yani Hayâlin Derinlikleri, tasavvuf düşüncesini oluşturan farklı inanış tarzlarının ve genel olarak da vahdet-i vücûd inancının çerçevesinde şekillenmektedir. Hayatın anlamını sorgulayan Raci’ nin ve onun varoluşsal arayışını anlatan Âmâk-ı Hayâl adlı tiyatro oyunu 15-16 Nisan 2019 Pazartesi-Salı saat 20:00’ da Selçuklu Kongre Merkezi Konya Oditoryum' da tiyatro severlerle buluşacak.


SERTAB ERENER SKM KONSERİYLE KONYA’ DAKİ HAYRANLARINI ÇOŞTURACAK


Sezen Aksu’ nun vokalistliğini yaparken adından bahsettiren sanatçı ilk albümü Sakin Ol’ u 1992 yılında çıkardı. Türk pop müziğine yeni bir soluk getiren Erener, "Aldırma Deli Gönlüm" ve "Ateşle Barut" gibi şarkılarıyla büyük bir çıkış yakalamıştır. 2003 yılında Riga'da düzenlenen Eurovision yarışmasında "Everyway That I Can" isimli parçasıyla Türkiye' ye ilk birinciliği getiren sanatçı aynı zamanda pek çok değerli ödüller kazanmıştır.


"Aldırma Deli Gönlüm", "Sevdam Ağlıyor", "Yanarım", "Makber", "Kumsalda", "Aşk Ölmez", Rengarenk" ve daha birçok hit şarkısını canlı olarak seslendirecek olan sanatçı 13 Nisan 2019 Cumartesi 20:30’ da SKM Anadolu Oditoryum sahnesinde hayranları ile bir araya gelecek.


MAŞA İLE KOCA AYI MİNİK SEVERLERİYLE SKM SAHNESİNDE BULUŞACAK.


Tarık Şerbetçioğlu tarafından senaryolaştırılıp sahneye koyulan Maşa ile Koca Ayı Müzikal Çocuk Tiyatrosu minik seyircisi ile SKM’ de buluşacak. Rus halk masalına dayandırılan hikâye Maşa adında küçük bir Rus kızı ile sirkten emekli Mişka adında bir ayı arasında geçen maceraları konu edinmektedir. Uzun bir kış uykusundan uyanan koca ayı, bahar mevsiminin tadını çıkaracakken; tüm kış onun uyanmasını iple çeken yaramaz dostu minik Maşa’ yla karşılaşınca çeşitli maceralar yaşamaya başlarlar. Bu eğlenceli olaylara kurt kardeşler ve sevimli dişi ayı da onlara eşlik edecekler. Maşa ile Koca Ayı 14 Nisan 2019, Pazar 13:00’ da SKM’ de minik hayranlarını bekliyor.


 


SKM,  SON ZAMANLARIN PARLAYAN GRUBU SON FECİ BİSİKLET’ İ AĞIRLAYACAK


Son dönemlerde karşımıza sık sık çıkan tuhaf isimli müzik gruplarından biri onlar. Ankara’ nın alternatif müzik camiasına kattığı son güzelliklerden. Sadece adıyla değil müzik tarzı ve farklı şarkı sözleriyle de dikkatleri üzerlerine çekmeyi başaran bir grup.


2011 yılında Arda Kemirgent ve Can Sürmen tarafından Ankara’ da kurulan grup,  ilk şarkılarını kaydedip Son Feci EP adıyla dinleyicilerine sunarak müzik kariyerlerinde yolculuklarına başladılar. Babajim Stüdyosu’ nun düzenlediği 2.Be the Band yarışmasında ilk 10 grup arasına girmeyi başaran ve Roxy Müzik Ödüllerinde finale kalan Son Feci Bisiklet hayranlarından yoğun ilgi görmeye başladı. Gitar ve vokalde Arda Kemirgent, davulda Can Sürmen,  gitarda Erkin Sağsen ve basgitarda Ozan Özgül’ den oluşan grup, ‘‘Uzaydan Geldiğine Göre Yorgun Olmalısın’’, ‘‘Bikinisinde Astronomi’’ ve ‘‘Bu Kız’’ adlı şarkılarıyla hayranlarından büyük beğeni topladı.


Yeni Nesil Alternatif müziğin önemli temsilcilerinden Son Feci Bisiklet 16 Nisan 2019 Salı 20:00’ da SKM Anadolu Oditoryum sahnesinde.


Bir delinin değil, adım adım deliliğe giden, yaşadığı gerçeklerle baş edemeyen bir adamın hatıra defteri…


Nikolay Vasiliyeviç Gogol’un unutulmaz eseri “Bir Delinin Hatıra Defteri”, Erdal Beşikçioğlu’ nun tek kişilik muhteşem performansı, usta oyunculuğu ve tükenmeyen enerjisiyle ikinci kez SKM sahnesinde sevenleri ile buluşacak. Çar 1. Nikolay’ ın baskıcı devrinde yaşamış küçük bir devlet memurunun hayatı üzerine ilerleyen “Bir Delinin Hatıra Defteri”, başkahraman Poprişçin’ in deliliğe doğru gidişini tiyatro sahnesine taşıyor. 


Yaşadıklarıyla baş etmeye çalışan bir adamın hatıra defterinde yazanları konu alan Bir Delinin Hatıra Defteri 14 Nisan 2019, Pazar 20:00’ da SKM sahnesinde.


 


Evlenmek için seçtiğiniz kişi “doğru insan” değilse ne olur?
Peki ya “Doğru insan” tam da düğünden önce karşınıza çıkarsa?


Bu sorular kahramanlarımızı eğlenceli bir dolantının ortasına sürüklüyor. Kahkahalarımızı tutamayacağımız bir dizi komik olay ustaca bir kurguyla sahneye taşınıyor. Bir otelin süit odasında yeni bir hayata adım atmak üzere evlilik törenine hazırlanan genç bir çift. Çiftin yakın dostları ve hayatlarına bir anda giren beklenmedik misafirlerle gelişen olaylar tiyatroda konu alınıyor.


Jest Tiyatro’nun yeni prodüksiyonu SUİT "Düğün Dündü, Bugün Bugün" iddialı oyuncu kadrosuyla 17 Nisan 2019 Çarşamba 20:30’ da SKM’ de seyircisiyle buluşacak.
Kaynak: Haber Merkezi Google

BENZER KONULAR


Başkan Altay: Nasreddin Hoca Yüzlerce Yıldır Gönüllerde Yaşıyor

Konya, 9. Mevlana Şiir Şöleni’nde Şiire Doydu

Tantavi Görsel Sanatlar Merkezi 15 Temmuz’da Açılıyor!

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'ndan Konya'da Unutulmaz Müzik Şöleni

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
61943
Güvenlik kodu giriniz
:

KÜLTÜR-SANAT

İŞ DÜNYASI

TEKNOLOJİ

EĞİTİM

DÜNYA