Şeyh-ül Etibba İbrahim Özkoyuncu’yu Kaybettik

Şeyh-ül Etibba İbrahim Özkoyuncu’yu Kaybettik
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu Konu 18-Numaralı Katagoride -
Eklenme Tarihi : 2019-03-31 - 11:23 - Bu haberi 381 kişi okudu.


Konya Tabip Odası üyelerinden 05.03.1926 doğumlu Konya’da Tabiplerin Piri, en tecrübelisi, Şeyh-ül Etibba İbrahim Özkoyuncu dün gece vefat etti. Ailesinden alınan bilgiye göre cenazesi bugün ikindi namazına müteakip, Sille Camiinden Sille Mezarlığına defn

94 yaşında hayata gözlerini yuman Dr. İbrahim Özkoyuncu, 05.03.1926 tarihinde Sille’de doğdu. İlkokulu Sille İlkokulunda bitirdi. 1938 yılında Ortaokul, 1946 yılında lise eğitimini tamamladıktan sonra 1955 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olup hekimliğe merhaba dedi. Askerlik sonrası ihtisasa başlayana kadar Konya Merkezde 4 yıl Hükümet Tabipliği yaptı. 2 sene Konya Numune Hastanesi, 2 sene Şişli Etfal Hastanesinde olmak üzere İç Hastalıkları (Dahiliye) ihtisasını tamamladı.


Kendi tabiriyle, lise bitmeden yapılan “kaçak” evlilik ve bu evlilikten 4 kız evlat sahibi oldu. 4 kız evladından 10 torunu, yine kendi ifadesiyle 10 toylak sahibiydi.


94 yaşında hekimlikte 64 yılını dolduran Şeyh-ül Etibba İbrahim Özkoyuncu’yu yakın zamanda ziyaret eden Konya Tabip Odası Başkanı Dr. Seyit Karaca yaptığı açıklamada, “Konya’da tabiplerin piri Şeyh-ül Etibba Dr. İbrahim Özkoyuncu abimizi kaybettik. Bizler için yaşayan bir değerdi. Kendisini son ziyaretimiz de acı kahvesini içip, geçmişe dair sohbet ettik. Ziyaretimizden duyduğu mutluluğu dile getirdiğinde biz de çok mutlu olmuştuk. İbrahim abimiz 31 Mart 2019 gecesi vefat etti. Allah (C.C.) rahmet eylesin. Ailesine ve tüm camiamıza Konya Tabip Odası Yönetim Kurulu olarak başsağlığı diliyoruz” diyerek üzüntüsünü dile getirdi.


 Kaynak: Haber Merkezi Google

BENZER KONULAR


Yalgın ve Erdoğan Ailelerinin Mutlu Günü

Cildinizde Baharı Hissettirecek 4 Önemli Tüyo

Şeyh-ül Etibba İbrahim Özkoyuncu’yu Kaybettik

En Çok Suriyeli Gelin Aldık

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
38312
Güvenlik kodu giriniz
:

KÜLTÜR-SANAT

İŞ DÜNYASI

TEKNOLOJİ

EĞİTİM

DÜNYA