Yunak'ta Robotik Kodlama Ve Teknoloji Sınıfı Açıldı

Yunak'ta Robotik Kodlama Ve Teknoloji Sınıfı Açıldı
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu Konu 9-Numaralı Katagoride -
Eklenme Tarihi : 2019-03-28 - 13:02 - Bu haberi 1033 kişi okudu.


Yunak Anadolu İmam Hatip Lisesine, okul müdürü İsmail Hakkı Özkan ve öğretmenler tarafından kazandırılan teknoloji ve robotik kodlama sınıfı düzenlenen törenle açıldı.

     Törende ilk olarak konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, “2023 eğitim vizyonunun temel amacı çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen bilime sevdalı kültürüne duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirmektir” diye konuştu.  Açılışını yapılan atölyenin 2023 eğitim amacına hizmet etme maksadı taşıdığını söyleyen İşcan, “Okulumuz türü itibariyle dini ve manevi eğitim temel almakla birlikte bu değerler ile bilim, fen ve teknolojiyi harmanlayarak gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere hedef gösterdiği ülkemizi ve istikbalimizi muhasır medeniyetler seviyesine yöneltecek nesiller yetiştirmeyi hedeflemektedir. Hedeflerimizi gerçekleştirme yönündeki ilk adımımız Sayın Milletvekilimiz Orhan Erdem beyin bakan yardımcılığı döneminde içinde bulunduğumuz bu mükemmel binayı bizlere kazandırmasıyla başlamıştır. Ardından il Milli Eğitim Müdür yardımcımız sayın Servet Altuntaş ve İl Koordinatörümüz sayın Bilal Yavaş’ın bizlere kazandırdığı vizyon ve çalışma azmiyle, sayın Kaymakamımız Mehmet Erdem Akbulut beyfendinin destekleri ve kendilerine müteşekkir olduğumuz öğretmen kadromuzun vefakar çalışanları ile bu güzel neticeye ulaşmıştır” şeklinde konuştu. Atölye hakkında bilgiler veren İşcan, “Geleceğin sınıfı atölyemiz 5 öğrenme alanı ve teknoloji ile iç içe olması derslerin işlenişini hızlandırırken, öğrencilerimizin dersleri anlama ve hazır bulunuşlarını ciddi ölçüde artırdığını gözledik. Robotik kodlama atölyemizde beceri geliştirme, kodlama ile çok yönlü düşünebilme ve sorunlara kalıcı çözümler getirebilme yeteneklerini geliştirmekte, model uçak atölyemiz ise beceri geliştirme ve öğrencilerimizin sayısal zekalarına katkı sağlamayı hedeflemektedir” dedi. 


Daha sonra kürsüye gelen İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük ise, “Sayın Bakanımızla birlikte 2023 eğitim vizyonu çerçevesinde bakış açımız değişti. Şu an öğrenci merkezli, öğrencinin mutluluğu, öğretmenler odası huzur adası ifadesi çerçevesinde bir bütün olarak çalışıyoruz. Merkez, taşra farkımız yok” ifadelerini kullandı.  


Okullarda açılan teknoloji merkezlerinin 2023 Eğitim vizyonuna hizmet ettiğini vurgulayan İl Milli Eğitim Müdürü Büyük, “Bugün buradaki teknoloji merkezine baksak onlarda aynı işlemi yapma gayretinde. Yunak bu noktada daha öncü bir duruma gelmiş durumda. Bu açıdan kaymakamımız başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum. Sayın milletvekilimiz Orhan Erdem Bey, Konya için büyük bir kazanç. Onun katkısı ile bu noktaya geldik, yine destekleriyle daha iyi noktaya gideceğiz” vurgusunu yaptı.


Öğrenci portföyünün değişmeye başladığını ifade eden Seyit Ali Büyük, “Sözün özü şu artık sınavlarda yarışan, günde 500 test çözüyüm diye birbiriyle yarışan öğrenci değil, kitap okuyan, okuduğunu anlayan, sorgulayan, bulunduğu okulda bu ve benzeri atölyelerde her türlü işlemi yapabilen, üretebilen, ürettiği ile de gurur duyabilen bir öğrenci profili oluşuyor. Yeni bir şeyler üretme noktasında heyecanın merkezi buralarda atılıyor. Amaç, anaokulundan, liseye kadar belirli bir algoritma oluşması. Eğer algoritmayı oluşturabilirsek, çocukların düşünce dünyasını değiştirebilirsek o zaman sağlam temelleri atmış oluyoruz. Bu açıdan ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.


Teknoloji sınıfının açılışını yaparak incelemelerde bulunan katılımcılara 3 D yazıcılarda öğrenciler tarafından üretilen çeşitli hediyeler verildi. Protokol üyeleri okul bünyesinde bulunan model uçak sınıfında da incelemelerde bulundu. 


Törene, Yunak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, kurum amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Kaynak: Haber Merkezi Google

BENZER KONULAR


NEܒde İlk Defa Öğrenci Kabul Edecek Bölümler Dikkat Çekiyor

KTO Karatay Üniversitesi ile Ziraat Katılım Bankası arasında İşi Yerinde Gözle Projesi Protokolü İmzalandı

Necmettin Erbakan Üniversitesi 5 Bin Mezunu Yeni Yaşamlarına Uğurladı

Sağlık Meslek Liselerine İlgi Artıyor

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
09051
Güvenlik kodu giriniz
:

KÜLTÜR-SANAT

İŞ DÜNYASI

TEKNOLOJİ

EĞİTİM

DÜNYA