Müslüman Türk Kimliğine Sahip Olduğumuz Müddetçe Beka Sorunumuz Olacaktır

Müslüman Türk Kimliğine Sahip Olduğumuz  Müddetçe Beka Sorunumuz Olacaktır
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu Konu 17-Numaralı Katagoride -
Eklenme Tarihi : 2019-03-24 - 10:53 - Bu haberi 149 kişi okudu.


Birlik Vakfı Konya Şubesi’nin “Her Cumartesi Birlikteyiz” konferanslarında bu hafta beka meselemiz ele alındı.

Birlik Vakfı Konya Şubesi’nin “Her Cumartesi Birlikteyiz” konferanslarında “Geçmişten Günümüze Beka Meselemiz” konusunu anlatan NEÜ Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Yakup Kaya, “Türk ve Müslüman kimliğimizle bu coğrafyada olduğumuz müddetçe terörle, darbelerle, ekonomik krizlerle karşı karşıya kalacağız” dedi


 Birlik Vakfı Konya Şubesi’nin “Her Cumartesi Birlikteyiz” konferanslarında bu hafta beka meselemiz ele alındı. Necmettin Erbakan Üniversitesi Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Yakup Kaya, ülkemizin beka sorununun yüzyıllardan beri sürüp gelen bir sorun olduğuna değinerek, bu coğrafyada Türk ve Müslüman kimliğiyle yaşadığımız müddetçe beka sorunumuzun hep olacağını söyledi.


Kalabalık bir davetli topluluğunun katılımıyla gerçekleşen konferansta, Malazgirt’ten beri ülkemiz üzerinde oyunlar oynandığını dile getiren Dr. Kaya, Küresel emperyalizmin, bulunduğumuz coğrafyada sürekli planlamalar yaptığını, yaşadığımız ekonomik krizlerin, terör olaylarının, siyasal krizlerin de bu oyunların sonucunda yaşandığı ifade etti.


“Son 80-100 yıllık tarihimizde şu anki duruşumuz hiç olmamıştı. Dünya bundan rahatsız” diyen Dr. Kaya, şöyle devam etti:


“Tarihte hep evanjelistlerin yeni dünya düzeni ile ilgili oyunları çıkıyor karşımıza. Onlar bunu kutsal bir dava haline getirmişler. Trump da popülist yaklaşımlarıyla buna işaret ediyor. Çünkü Trump birileri tarafından kurulup yönetiliyor. Bu yüzden de Türkiye’ye düşman. Arz-ı Mev’ud’a göre, Haçlılara göre ortada bir şark sorunu var. Bunun karşılığı İslam sorunudur, Türk sorunudur. Yani Haçlılar bunu bir hilal sorunu olarak görüyor. Balkan Savaşları, 1. ve 2. Dünya savaşları, özellikle Çanakkale Savaşı da bunun yansımasıdır. Yani beka sorunu yüz yıllardır süren bir sorun. Bu anlamda Türkiye yeri geldi terör, yeri geldi ekonomi, yeri geldi siyasal istikrarsızlıklarla, sağ-sol kavgalarıyla, alevi-sünni çatışmalarıyla terbiye edilmeye çalışıldı. Ardından darbeler geldi. Türkiye’deki darbeler bu güçler tarafından hazırlanmış, Neokanlar tarafından desteklenmiştir. ABD’de hiç darbe oldu mu? Hayır. O zaman artık uyanma zamanı. 2016’da ABD’nin eğittiği bir kişi darbe yaptı, şimdi orada korunuyor. Türkiye’nin beka sorunu bu coğrafyada olduğumuz müddetçe, Müslüman Türk kimliğimiz olduğu müddetçebu saldırılarla karşı karşıya kalacağız. Hele hele son liman, son kale özelliğimizi yitirmediğimiz müddetçe, terörle, darbelerle, ekonomik krizlerle karkşı karşıya olacağız. Bunun adı dün Asalaydı, bugün PKK, PYD, yarın adı değişir, farketmez. Hepsi aynı yere hizmet ediyor. Biz Fırat Kalkanı, Zeytindalı ile ile buna çok güzel cevap verdik. Türkiye devlet düzeyinde oynanan oyunun farkında, millet de bazı kesimler dışında farkında. Bu yüzden bize büyük görevler düşüyor.”


Programın ardından Birlik Vakfı Konya Şube Başkanı Abdi Parlak, Necmettin Erbakan Üniversitesi Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Yakup Kaya’ya günün anısına tablo ve katılım belgesi takdim etti.


 Kaynak: Haber Merkezi Google

BENZER KONULAR


Selçuklu'da Aşıklar Sazıyla Sözüyle Sahne Aldı

Başkan Altay: Nasreddin Hoca Yüzlerce Yıldır Gönüllerde Yaşıyor

Konya, 9. Mevlana Şiir Şöleni’nde Şiire Doydu

Tantavi Görsel Sanatlar Merkezi 15 Temmuz’da Açılıyor!

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
75527
Güvenlik kodu giriniz
:

KÜLTÜR-SANAT

İŞ DÜNYASI

TEKNOLOJİ

EĞİTİM

DÜNYA