Üreten ve Borçsuz Belediye Oluşturacağız

Üreten ve Borçsuz Belediye Oluşturacağız
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu Konu 4-Numaralı Katagoride -
Eklenme Tarihi : 2019-03-19 - 08:49 - Bu haberi 122 kişi okudu.


Saadet Partisi Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Hasan Hüseyin Uyar ‘’Bizim Belediyecilik dönemimizde insanlar şehre değil şehir insanlara hizmet edecek’’ dedi

Saadet Partisi Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Hasan Hüseyin Uyar, Karatay Belediye Başkan Adayı Sinan Toprak, Meram Belediye Başkan Adayı Hüseyin Saydam, Selçuklu Belediye Başkan Adayı Kenan Özcan ve Saadet Partisi Konya teşkilatı 31 Mart Yerel Seçim çalışmalarını Ağaç işleri ve marangozlar sanayide sürdürdü. Vatandaşların ilgisi için teşekkür eden Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Uyar ‘’ Tüketici olmaktan daha çok üretici olmayı sağlayacağız. Yeni tramvay hatları ile organize sanayi bölgeleri öğrencilerimizin yoğun olduğu bölgeleri rahatlatacağız. Ulaşımı ithal değil yerli ve Konyalı sanayicilerimiz ürettiği taşıtlar ile yapacağız. Bizler inanıyoruz ki Konyalı sanayicilerimize bu imkânlar verilirse Tramvayda ürete bilirler. Ahlaki, manevi ve tarihi değerlerimize uygun kültürel etkinlikler yapacağız.   Biz 40 yıl evvel Tümosan, Ilgın Şeker gibi fabrikaları kurduk. Şimdi satıldı. Paralar betona gitti, üretim azaldı. Her gün işsiz sayısı artıyor. Yeni dönemde katma değeri yüksek üretime yönlendirebilmek için endüstriyel kent anlayışını geliştireceğiz.  Sanayilerimizde teknik ve çıraklık okulları açılmasına öncülük edeceğiz. Endüstriyel çırak, kalfa ve ustaların yetiştirilmesine katkı sağlayacağız. Bizim belediyecilik dönemimizde insanlar şehre değil şehir insanlara hizmet edecek’’ dedi.


 Önemli Olan Kardeşlik ve Huzur


 Saadet Partisi Karatay Belediye Başkan Adayı Sinan Toprak ise ‘’Yaklaşmakta olan bir seçim var. Vatandaşlarımız onayı ile 5 yıl boyunca şehirlerimizi ve ilçelerimizi yönetecek başkanlar seçeceğiz. Seçimler gelip geçicidir, önemli olan kutuplaşmadan kardeşçe bir seçim zamanı geçirmektir. Hemşerilerimizin takdiri ile seçildiğimiz zaman üreten bir Karatay üreten bir şehir oluşturacağız. Borçlanan bir belediye değil, Üreten ve ülkemize katma değer sağlayan iş olanakları fazla olan bir belediyeye anlayışını ortaya koyacağız. Merkez hükümetin halkımızın omuzlarına yüklediği işsizlik ve pahalılığı yerel imkânlarla aşmak istiyoruz. Bunun için yerel ürünleri kooperatifleştirmek, markalaştırmak istiyoruz. Sosyal belediyecilikte ev eksenli kadın emeğinin aile ekonomisine katılması için kadınlarımıza kendi ürünlerini pazarlayabilecekleri pazar yerleri açmayı, ürünlerini yaparken çocuklarını bırakabilecekleri kreşler, sosyal tesisler kazandırmayı istiyoruz. Spor ve kültür alanında da birçok yatırım planlıyoruz. Belediyeler para kazanılacak yerler değil hizmet birimleridir.” Dedi.


 Çözüm Milli Görüş Belediyeciliğinde


 Saadet Partisi Meram Belediye Başkan Adayı Hüseyin Saydam ise ‘’ Meram’ımızın tüm mahallelerinde seçim çalışmalarımıza, ülkemizin, 1389 seçim bölgesinde olduğu gibi canla başla çalışan, aday arkadaşlarımızla birlikte çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Vatandaşımızdaki teveccühü 1389 seçim bölgesinde gördüğümüz gibi Meram’ımızda yaptığımız seçim çalışmalarımızda da görüyoruz. Tek tek kapısını çaldığımız vatandaşlarımız, esnafımız, sanayicimiz, çiftçimiz, gençlerimiz artık bizi can kulağı ile dinleyerek, söylediklerimize hak vererek, çözümün ancak “Millî Görüş” belediyeciliği ve Saadet partisi olduğunu dile getiriyorlar. Seçime az bir süre kaldı. Ekibimizle birlikte Konya’mızın hak ettiği yere gelmesi için pek çok proje hazırladık. Örneğin, çocuklarımızın ve gençlerimizin zararlı akımlar ve alışkanlıklardan korunmaları için ‘Belediye – Aile – Okul’ işbirliğini esas alan ve sağlıklı bir kent, sağlıklı bir aile, sağlıklı bir toplum ve sağlıklı bir ülke hedefleyen nesillerin yetişmesi için etkili ve sürdürülebilir çalışmalar yapacağız. Okulların temizlik ve güvenlik hizmetlerine katkı sağlayacağız. Ve okullarımızın teknik ekipmanlarına ve sportif faaliyetlerine destek olacağız.. Kitabın yaprakları, bizi aydınlığa götüren kanatlar gibidir. Konya’da okuma alışkanlığının geliştirilmesi için yeni kütüphaneler kuracağız” dedi.


 Yatay Mimariye Önem Vereceğiz


Saadet Partisi Selçuklu Belediye Başkanı Adayı Kenan Özcan da konuşmasında, aile huzuruna önem verdiklerini belirterek, “Huzur için dikey yapılaşmadan uzaklaşarak yatay mimariye geçeceğiz. 3-4 katlı, daha çok bahçesi olan, çocukların rahatça oynayabileceği alanlar oluşturacağız. Yaşanabilir Selçuklu, üreten Selçuklu ve spor yapan Selçuklu hayat ediyoruz. Geçtiğimiz dönemde Selçuklu ’da emlak vergileri biliyorsunuz ki, yüzde 400-500 dolaylarında arttırıldı. Biz bununla ilgili yüzde 25 -50 indirim taahhüt ediyoruz. İkinci olarak dar gelirli vatandaşlarımıza ucuz konut ve ödeme kolaylığı olan konutlar yapacağız. Bunu yaparken 3-4 katı geçmeyen, bizim eski mahalle kültürünün canlanacağı bir şekilde olacak” ifadelerine yer verdi.    Kaynak: Haber Merkezi Google

BENZER KONULAR


CHP Karapınar’dan, İmamoğlu’na Destek

Yeni Mezunları Bekleyen Tehlike; İşsizlik

23 Haziran İstanbul Seçimi Son Anketi, Yıldırım'mı? İmamoğlu'mu?

İyi Parti 23 Haziran İstanbul Seçimi İçin 39 İlçede İtiraz Etti!

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
08755
Güvenlik kodu giriniz
:

KÜLTÜR-SANAT

İŞ DÜNYASI

TEKNOLOJİ

EĞİTİM

DÜNYA