CHP, Çanakkale Ve Tüm Şehitlerimiz İçin Helva Dağıttı

CHP, Çanakkale Ve Tüm Şehitlerimiz İçin Helva Dağıttı
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu Konu 3-Numaralı Katagoride -
Eklenme Tarihi : 2019-03-19 - 08:29 - Bu haberi 98 kişi okudu.


18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 104. yıl dönümünde, CHP Selçuklu ilçe başkanlığı Camlı Köşk önünde, Çanakkale ve tüm şehitlerimiz için helva ve ekmek dağıttı.

Çanakkale ve tüm şehitlerimiz için helva ve ekmek dağıtım etkinliğine CHP Selçuklu İlçe Başkanı Ali Naci Çobanoğlu, yönetim kurulu üyeleri, CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, il yönetim kurulu üyeleri, Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Özgür Ulaş Yiğit, kadın ve gençlik kollarıyla birlikte partililer ve vatandaşlar katıldı. Etkinliğe vatandaşların ilgisi yoğundu.  


 CHP Selçuklu İlçe Başkanı Ali Naci Çobanoğlu Çanakkale dahil tüm şehitlerimiz için helva ve ekmek dağıttıklarını belirterek, “18 Mart 1915,Türk tarihinde bir askeri ve siyasi başarı olmaktan öte inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın yaradılış tarihidir. Bu tarih, gerek taarruz gerekse savunma savaşlarının başarıyla dolup taşan Türk kahramanlık tarihinin en gurur verici ve en parlak sayfalarından biridir. Türk ordusunun bu savaşta, çağın en modern silah donanımına sahip olan emperyalist düşman kuvvetlerine karşı kahramanlı destanı yazması, şüphesiz ki; Mehmetçiğin iman ve cesaretinden, Ulu Önder Mustafa Kemal’in askeri dehasından kaynaklanmaktadır. Çanakkale Zaferi, büyük Türk Ulusuna, Atatürk gibi dahi bir lider hediye etmiştir. Çanakkale, bu destanı yazan kahraman Türk ordusunun savaşta dahi insanlığını unutmadığını tüm dünya milletlerine gösterdiği bir yerdir. İnsan olmanın, insana saygı duymanın, vicdan sahibi olmanın zaman ve yer koşuluna bağlı olmadığını, kahraman Türk ordusu tüm dünyaya Çanakkale’den göstermiştir. Bugün bizlere düşen görev şehirlerimizin kanlarıyla sulanan ve bizlere emanet edilen bu kutsal toprakları, aynı bilinçle sahip çıkarak korumak ve bizden sonraki nesillere daha güvenli bir şekilde devretmekle beraber Atalarımızın, bağımsızlığımızın ve özgürlüğümüzün simgesi, şehitlerimizin ve gazilerimizin emaneti olan güzel yurdumuzu ve Cumhuriyetimizi, ulusal değerleri, Çanakkale’yi, Kurtuluş Savaşı’nı kazanan ruhu korumak, bu bilinci gelecek kuşaklara aktarmak temel sorumluluğumuzdur. Çanakkale dahil tüm şehitlerimizi rahmetle anarken, onları daime minnetle anacağız” dedi.


 Kaynak: Duran Çölcü Google

BENZER KONULAR


Adaylara Rehberlik Hizmeti Başladı

Kabalak; “Öğrenciler Meslekleri İyi Tanıyıp, Sevmeleri İle Başarılı Olurlar.”

CHP’den, SMMMO’ ya Hayırlı Olsun Ziyareti

Davutoğlu'ndan Tüm Sorulara Cevap (VİDEOLU)

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
24387
Güvenlik kodu giriniz
:

KÜLTÜR-SANAT

İŞ DÜNYASI

TEKNOLOJİ

EĞİTİM

DÜNYA