Hesap Verilir Şeffaf Bir Belediye Anlayışına İhtiyaç Var

Hesap Verilir Şeffaf Bir Belediye Anlayışına İhtiyaç Var
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu Konu 4-Numaralı Katagoride -
Eklenme Tarihi : 2019-03-15 - 11:00 - Bu haberi 61 kişi okudu.


Saadet Partisi Konya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Av. Hasan Hüseyin Uyar, hesap verilir ve şeffaf olacağını belirterek, “Bizim belediyecilik anlayışımızda ne rüşvet alınacak ne de rüşvet verilecek.

 Milletimiz bundan bıkmıştır. Candaş’a, yoldaşa, yandaşa belediyecilik anlayışıyla hiçbir yere gidilmez” dedi. 


    Saadet Partisi Konya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Av. Hasan Hüseyin Uyar seçim çalışmalarını Çeltik, Yunak ve Tuzlukçu İlçelerinde devam ederek vatandaşlara projelerini anlattı. Altyapıdan turizme kadar birçok konuda sorunlarımız var “. Doğal parklar gezi alanları ve ilçelerimizin cazibelerini artırıcı çalışmalar yapacağız. Dikey şehirleşmeden ziyade yatay ve yaygın şehirleşmeyi destekleyip her binanın kendi otoparkının olmasını sağlayacağız. Altyapı çalışmalarında AB ülkelerinin kullandığı tünel sistemini oluşturacağız. Kapalı pazar yerimizle birlikte köy ve organik gıda üretim ve satışını destekleyip köylünün kalkınmasını sağlayacağız. Yapılacak tüm ihaleler kamuoyuna açık halde belediye dışındaki ekrandan izlenebilecek şekilde gerçekleştirilip şeffaflık ilkesi hayata geçirilecektir. Vatandaşımız koltuğunda oturan bir Belediye Başkanı değil de sokakta halkla iç içe olan bir Belediye Başkanı görecek’’ dedi.

“Ne Rüşvet Alınacak Ne de Rüşvet Verilecek”
  İlk yapacağı işin belediyenin kapısını sökmek olacağının altını çizen Uyar “Planlı ve programlı çalışacağız. İşi ehline vereceğiz. Yolsuzluk ve israfa geçit vermeyeceğiz. Bize emanet edilen mali imkânlara ve belediye mülküne yetim malına sahip çıkar gibi sahip çıkacağız. Hizmette ve atamada partizanlık ve ayrımcılık yapmayacağız. Kapımız her zaman ve herkese açık olacak. Her hizmette halkın kültür değerlerini göz önüne alarak yerel ve kültürel değerleri koruyup, zenginleştireceğiz. Hizmetlerimizde her işi hızlı, doğru ve estetik biçimde yapacağız. Hesap verilebilir ve şeffaf olacağız.       Belediye Bütçesi Herkes tarafından Görülecek


   Herkesin derdi ile dertlenecek merhametli ve adil olacağız. Bizim belediyecilik anlayışımızda ne rüşvet alınacak ne de rüşvet verilecek. Milletimiz bundan bıkmıştır. Candaş’a, yoldaşa, yandaşa belediyecilik anlayışıyla hiçbir yere gidilmez. Kapımız herkese açık olacaktır. İşbaşına geldiğimizde ilk yapacağımız iş belediyenin kapısını sökmek olacaktır. Belli kimselerin ellerine geçmiş belediyecilik hizmetleri, zannediyorlar ki tüm halkımıza hizmet götürüyoruz oysaki sadece kendileri yararlanıyor. Belediyenin bütçesi aylık olarak ana ekranda yayınlanacak. Halk hizmetleri o ekranda takip etme şansı yakalayacaktır. Neyin, ne zaman yapılacağı ekranda görüntülenecektir. Şahısların değişmesiyle belediyecilik değişmez. Zihniyeti değiştirmek gereklidir” ifadelerini kullandı.


Milli Görüş Belediyeciliği İstihdama Zemin Hazırlar


   Ziyarete katılan Saadet Partisi Genel Sekreteri Tacettin Çetinkaya ise; ‘’.Türkiye'nin beklediği hayırlı hizmetleri yapacak belediye başkanlarını karşılarında görmek istediklerini dile getiren Çetinkaya, huzur içerisinde bir seçim yaşamayı ümit ettiklerini ifade etti.
Seçimlerde ellerinden gelen tüm gayreti göstereceklerini aktaran Çetinkaya "Milli Görüş belediyeciliği istihdama zemin hazırlayan bir belediyecilik anlayışıdır. Biz de inşallah istihdamı dikkate alan belediyecilik anlayışını yeniden Türkiye'nin gündemine taşıyacağız. Ayrıca bir diğer husus ise emanete sahip çıkmaktır. Yani milletin malına ve emanetine sahip çıkma anlayışındayız." diye konuştu.Kaynak: Haber Merkezi Google

BENZER KONULAR


CHP, Genel Başkanları Kılıçdaroğlu’na Yapılan Saldırıyı Kınadı

Ak Parti İl Teşkilatı’ndan Başkan Kılca’ya Ziyaret

Gürer: “Soğan ithalide fiyat artışını önleyemedi”

AK Parti ve MHP Teşkilatlarından Başkan Altay’a Ziyaret

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
29048
Güvenlik kodu giriniz
:

KÜLTÜR-SANAT

İŞ DÜNYASI

TEKNOLOJİ

EĞİTİM

DÜNYA