İYİ Parti Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Şimşek’e Yoğun İlgi

İYİ Parti Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Şimşek’e Yoğun İlgi
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu Konu 4-Numaralı Katagoride -
Eklenme Tarihi : 2019-03-15 - 09:27 - Bu haberi 48 kişi okudu.


İYİ Parti Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mimar Oğuz Şimşek ve İYİ Parti Selçuklu Belediye Başkan Adayı Muammer Çağlayan, Cumhuriyet Mahallesi ve Binkonut Pazarı’nda esnaf ve vatandaşların sorunlarını dinledi.

İlk olarak Binkonut Semt pazarı esnafını ziyaret eden Şimşek, Konya’da bir değişimin olması gerektiğini, AK Partili büyükşehir belediye başkanının beceriksiz bir yönetim sergilediğini ifade etti. Şimşek, güzel projeleri hayata geçirmek için vatandaşların desteğini istedi.


Seçim ziyaretlerine Cumhuriyet Mahallesi esnafıyla devam eden İYİ Parti Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mimar Oğuz Şimşek, esnafın ve vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı.  Samimi ve sıcak sohbetlerin yaşandığı ziyaretlerde, pazarda alışveriş yapan vatandaşların da sorunlarını dinledi.


Geriatri Yaşam Merkezi Kuracağız


Seçim çalışmaları için gittiği Binkonutlar Semt Pazarı esnafı ve vatandaşları ile buluşan İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Oğuz Şimşek projelerini anlattı. Konya’da yaşayan 65 yaş üstü olan kişilerin sağlığını korumak, bağımsız olarak yaşamını sürdürmesine yardımcı olmak ve yaşam kalitesini yükseltecek bir merkezin bulunmadığını ve bu merkeze şehrimizin ihtiyaç duyulduğunu ifade etti. Şimşek, ‘17 yıldır uygulanan yanlış politikalar neticesinde halkımız büyük sorunlar yaşıyor. İnsanlarımızın özellikle yaşlılarımızın yaşam kalitesi düşüyor.  Bu nedenle, şehrimizde, yaşlıların sağlığını korumak, bağımsız olarak yaşamını sürdürmesine yardımcı olmak ve yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla Geriatri Yaşam Merkezi kurmak gerekmektedir. Başkan olur olmaz ilk yapacağımız hizmetlerden biri olacaktır” dedi.


Nakliyeci Sosyal Konaklama Tesisi


Şimşek, “Nakliye hizmeti sunan şoför esnafımızın, alışveriş yapabilecekleri, dinlenebilecekleri, konaklayabilecekleri şehrin farklı noktalarına çok fonksiyonlu tesisler kurularak şoförlerin ihtiyaçlarının karşılanmasına imkân sağlanacaktır” ifadelerinde bulundu.


Şimşek, “Üretimin yetersiz olduğu yerlerde üretim kooperatifleri kuracağız. Atıl durumdaki kooperatifleri destekleyerek tekrar üretime kazandıracağız. Bu sayede kooperatif kurulan yerlerde istihdam sağlayarak işsiz sayısını azaltacağız. Üretilen ürünlerin işlenmesi için tesisler kurup, ürün çeşitliliğini arttıracağız. Ayrıca ürünlerin ekonomik kalitesini arttırarak, üreticilerimizin markalaşmasının önünü açacağız. Aynı zamanda bazı ürünleri işleyecek tesisler kuracağız” şeklinde konuştu.Kaynak: Haber Merkezi Google

BENZER KONULAR


CHP, Genel Başkanları Kılıçdaroğlu’na Yapılan Saldırıyı Kınadı

Ak Parti İl Teşkilatı’ndan Başkan Kılca’ya Ziyaret

Gürer: “Soğan ithalide fiyat artışını önleyemedi”

AK Parti ve MHP Teşkilatlarından Başkan Altay’a Ziyaret

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
32136
Güvenlik kodu giriniz
:

KÜLTÜR-SANAT

İŞ DÜNYASI

TEKNOLOJİ

EĞİTİM

DÜNYA