Başkan Pekyatırmacı Çocuklara Şivlilik Dağıttı

Başkan Pekyatırmacı Çocuklara Şivlilik Dağıttı
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu Konu 14-Numaralı Katagoride -
Eklenme Tarihi : 2019-03-07 - 18:51 - Bu haberi 175 kişi okudu.


Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Selçuklu Belediyesi hizmet binasına gelen çocuklara şivlilik poşeti dağıtarak çocukların şivlilik sevincine ortak oldu.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Konya’da gelenek haline gelen şivlilik bereketine ortak oldu.  Kişisel sosyal medya hesaplarından tüm çocukları şivlilik toplamaları için Selçuklu Belediyesi'ne davet eden Başkan Pekyatırmacı, sabahın erken saatlerde belediyeye gelen çocuklara şivlilik poşeti dağıttı.  


Başkan Pekyatırmacı, AK Parti Selçuklu İlçe Teşkilatı Aydınlıkevler Yönetimi tarafından düzenlenen 2. Şivlilik Dağıtım Etkinliği'ne de katıldı.


Şivliliğin Konya'da yaşatılan güzel bir gelenek olduğunu ifade eden Başkan Pekyatırmacı,"Gelenek, görenek ve değerlerin yaşatılıp gelecek nesillere aktarılmasının büyük önem taşıdığını ifade etti. Başkan Pekyatırmacı, "Bugün Konya sokaklarımızda ayrı bir coşku ve bereket yaşanıyor. Akşam binlerce çocuğumuzun katılımıyla gerçekleşen fener alayı coşkusunun ardından  bugün sabahın erken saatlerinden itibaren mahallerimizde  şivlilik canlılığını görüyoruz.  Akşam da hemşehrilerimizle birlikte Regaip Kandilini idrak edeceğiz. Konya, üç aylara çocukları mutlu ederek başlıyor. Çocuklarımızın heyecan ve mutluluğu bizleri de mutlu ediyor ve üç aylar bereketimizi artırıyor. İnşallah Şivlilik ve fener alayı gibi güzel geleneklerimiz  unutulmamalı ve gelecek nesillere aktarılmalı" dedi.


Başkan Pekyatırmacı, Regaip Kandili'nin de tüm insanlığa barış, sevgi ve kardeşlik getirmesini diledi. Kaynak: Haber Merkezi Google

BENZER KONULAR


Meram, Geri Dönüşümle Geleceğe Daha Güvenli Bakıyor!

Kılca, Hacı Yusuf Mescit Mahallesi’nde Vatandaşla Buluştu

Emlak Vergisi İlk Taksiti İçin Son Gün 31 Mayıs!

Başkan Kavuş, Hobi Bahçelerinde Vatandaşlara Misafir Oldu

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
69190
Güvenlik kodu giriniz
:

KÜLTÜR-SANAT

İŞ DÜNYASI

TEKNOLOJİ

EĞİTİM

DÜNYA