Sܒden Ilgın Meslek Yüksekokulu Öğrencilerine Burs Desteği

Sܒden Ilgın Meslek Yüksekokulu Öğrencilerine Burs Desteği
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu Konu 9-Numaralı Katagoride -
Eklenme Tarihi : 2019-03-06 - 19:23 - Bu haberi 1563 kişi okudu.


Selçuk Üniversitesi ile Ilgın Kalkınma, Tanıtma, Kamu Hizmetlerini ve Eğitimi Destekleme Derneği arasında başarılı öğrencilere burs vermek amacıyla protokol imzalandı.

Ilgın Kaymakamlığında düzenlenen protokol törenine; Ilgın Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu, Ilgın Belediye Başkanı Mehmet Karahan, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Ilgın İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılınç, Ilgın Ticaret Odası Başkanı Vehbi Özlen, Ilgın Ticaret Borsası Başkanı Lütfü Koç, Ilgın Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Selahattin Can, Pankobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Yazır, Konya Maden-iş Sendikası Şube Başkanı Yıldırım Beyazıt Çetin katıldı.


Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, “Türkiye’de örnek bir uygulamayı başlatıyoruz. Açık olan bütün programlarımıza ilk 5 sıradan yerleşen öğrencilerimize eğitim-öğretim süresi boyunca burs verilecek. Gerçekten Türkiye’de bir ilk ve örnek bir uygulama devamının geleceğini umuyoruz. Öğrencilerimizin tercihlerinin artmasında da büyük katkı ve fayda sağlayacağını düşünüyoruz. Bu büyük bir fedakârlıktır. Bu fedakârlığı Ilgın halkı gösterdi. İnşallah karşılığını da fazlasıyla görecektir” şeklinde konuştu.


Ilgın Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu ise “İlçemizde Yüksekokulumuz epey sıkıntılı bir dönem geçirdi. Bölümler öğrenci yokluğundan dolayı kapatıldı. Hocamızın desteğiyle bu sene senatodan 10 yeni bölüm çıkartıldı. Biz de kendilerine söz verdiğimiz gibi Ilgın halkı ile birlikte Ilgın Sivil Toplum Örgütlerimizin başkanlarının da fedakârlıklarıyla birlikte derneğimizi kurduk. Derneğimiz aracılığıyla Yüksekokul öğrencilerimize burs vermeyi vaat ettik. Öğrencilerimize, başarılı oldukları sürece eğitim-öğretim hayatları boyunca söz konusu bursu Ilgın halkının desteğiyle sağlayacağız. İnşallah önümüzdeki dönemlerde Yüksekokulumuz doldukça üniversitemizin de desteğiyle yeni bölümleri de açıp burs vermeye devam edeceğiz. Buraya 4 yıllık Yüksekokul açılmasını arzu ediyoruz. Bütün Sivil Toplum Örgütleri, belediyemiz ve kaymakamlığımızla beraber ne geliyorsa elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi.


Programın sonunda Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin’e hediye takdim edildi. Ardından 4 yıllık Yüksekokul yapılması planlanan bina da Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, protokolle beraber incelemelerde bulundu ve Ilgın Meslek Yüksekokul’unu ziyaret etti.Kaynak: Haber Merkezi Google

BENZER KONULAR


SÜ. Edebiyat Fakültesinde Mezuniyet Sevinci

KTO Karatay’da “Kendi Elektriğimi Nasıl Üretirim” Semineri

Ramazanda Su İhtiyacını Karşılayacak 6 Öneri

Şekibe Aksoy’da, Akıl ve Zeka Oyunları Sınıfı Açıldı

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
61289
Güvenlik kodu giriniz
:

KÜLTÜR-SANAT

İŞ DÜNYASI

TEKNOLOJİ

EĞİTİM

DÜNYA