Gençlerden Kanserli Çocuklara Destek

Gençlerden Kanserli Çocuklara Destek
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu Konu 3-Numaralı Katagoride -
Eklenme Tarihi : 2019-02-15 - 09:13 - Bu haberi 124 kişi okudu.


İstanbul Gençlik Platformu gönüllüsü gençler, 15 Şubat Dünya Çocukluk Çağı Kanser Günü için farkındalık yaratmak ve kanserli çocuklara destek olmak amacıyla geçen ay bir proje başlattı.

Bir aylık bir süre boyunca Umut Kardeşliği projesi kapsamında gönüllü gençler İstanbul’un birçok farklı noktasında farkındalık çalışması yürüterek kanser tedavisi gören çocuklar için kaynak yarattı ve bu kaynaklarla İstanbul’daki hastanelerin onkoloji bölümlerindeki çocuk oyun odalarına, çocukların tedavileri boyunca oynayabilecekleri kutu oyunları, oyuncaklar ve boyama kitapları alındı.


 Projeyle ilgili konuşan İstanbul Gençlik Platformu Başkanı Doğa Can Coşar “Biz bugün hayatının en güzel çağında böyle büyük bir mücadele veren kardeşlerimizin yanlarında olmak istedik. Sadece gençler olarak, kısıtlı kaynaklarla bir aydır İstanbul’un farklı noktalarında kampanyalar yürütüyoruz ve bu süre zarfında gençlerin destekleri ile birlikte bugün Cerrahpaşa, Çapa, Kanuni Sultan Süleyman, Pendik, Okmeydanı ve Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanelerinin hematoloji ve onkoloji bölümlerinde tedavi gören çocukların, çocuk oyun odalarına kutu oyunları başta olmak üzere oyuncaklar, boyama kitapları ve kırtasiye malzemeleri bağışladık. Bizim için çocukların yüzündeki gülümsemeyi görmekten daha büyük bir mutluluk yok” dedi.


 Sayısı bini aşkın İstanbul Gençlik Platformu Gönüllüsü ayrıca bu hafta boyunca sarı kurdele takarak İstanbul’un birçok farklı noktasında toplumun dikkatini Dünya Çocukluk Çağı Kanserine çekmeye ve bir farkındalık yaratmaya da çalışıyor. Platformun şimdiki amacı önce İstanbul’daki akabinde ülkemizin farklı noktalarında kanser tedavisi gören çocuklara destek olabilmek.Kaynak: Haber Merkezi Google

BENZER KONULAR


Konya Gıda ve Tarım Üniversitesinde Çanakkale Konferansı

Uçak Fobisine Son Veren Yöntem: “Sanal Gerçeklik”

Rektör Özçelik, Down Sendromlu Çocuklarla Bir Araya Geldi

Türkiye Dünyanın En Mutlu 79’uncu Ülkesi Oldu

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
75870
Güvenlik kodu giriniz
:

KÜLTÜR-SANAT

İŞ DÜNYASI

TEKNOLOJİ

EĞİTİM

DÜNYA